Bu Altcoin İçin Google Aramaları Tavan Yaptı: Katar ve Lübnan Başı Çekiyor!

216

Google Arama’daki arama sorgularının popülaritesini analiz eden Google Trendler’den alınan veriler, “Cardano Satın Al” arama terimine ilginin 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını ve bu altcoin projesine olan ilginin arttığını gösteriyor. Özellikle, son 90 gün içinde Google’da ‘Cardano Satın Al’ anahtar kelimesine gösterilen ilgi, 26 Mayıs’ta başladı ve 22 Ağustos’ta zirveye ulaştı.

Ayrıca araştırma, Lübnan’ın piyasa değeri açısından üçüncü en büyük kripto para birimiyle en çok ilgilenen ülke olduğunu ve onu Katar ve Slovenya’nın izlediğini gösterdi. Ayrıca Singapur, Litvanya, Kanada, İsrail, Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda ve Norveç, arama terimini kullanan ilk 10 ülkeyi oluşturuyor. Ağustos ayında kripto para piyasasına olan ilginin artması, amiral gemisi kripto para biriminin Bitcoin 50 bin dolar barajını aşması da dahil olmak üzere, birçok nedenle pazarın tutum değiştirmesini sağladı.

Altcoin Cardano fiyatları düşüyor

Piyasa duyguları değiştikçe, amiral gemisi kripto para Bitcoin, bir kez daha 50 bin dolar seviyesini aştı ve bu da kripto para birimine olan ilginin ağustos ayında artmasına ve bunun sonucunda da Cardano’ya olan ilginin artmasına yol açtı. Ayrıca altcoin Cardano’nun yıl başından bugüne getirisi, Bitcoin ve Ethereum’dan daha yüksek ve %1,324’tür. Son fiyat artışı nedeniyle, Cardano (ADA) şu anda piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimidir ve Binance’in yerel tokenini (BNB) geride bırakmaktadır. En son fiyat artışı, akıllı sözleşmelerin Eylül güncellemesinde Blockchain’e getirilmesi planlandığından, yaklaşan ‘Alonzo’ güncellemesinin haberlerine karşılık geldi.

Piyasa değeri açısından Cardano, son yedi gün içinde en çok kazanan 100 kripto para biriminden biriydi, ancak kripto para birimi son zamanlarda tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaştıktan sonra önemli bir çöküş yaşadı. Cardano’nun şu anki 2,57 dolar fiyatla 82 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. CoinMarketCap’e göre şu anda son 24 saatte %4,37 düştü.

ADA artık Japonya’da mevcut

Tokyo merkezli Bitpoint, düzenleyici engellerin kaldırılmasının ardından çarşamba günü Cardano ticaretine izin veren ilk Japon borsası oldu. Charles Hoskinson, fiyatını artırmamış olmasına rağmen varlığın Japon pazarına dahil edilmesini memnuniyetle karşıladı. Charles Hoskinson’ın Tokyo’nun zorlu kripto lisanslama süreci için tüm kutuları işaretlemesi aylarını aldı, ancak altcoin ADA artık listelendi. Japonya’nın katı düzenlemelerini yerine getirmenin bir sonucu olarak, Cardano şimdilik düzenleyicilere karşı dayanıklı görünüyor.

Cardano yan zincir projesi

Cardano, altcoin Ethereum’un merkezi olmayan finans DeFi ekosistemiyle rekabet ederken, Blockchain ile birlikte çalışabilir bir Blockchain’e dönüştürmeyi hedefliyor. Cardano, ürün tabanlı bir DLT işletmesi olan dcSpark aracılığıyla DeFi hedeflerine adım adım yaklaşıyor. EVM olmayan [Ethereum Virtual Machine] kripto para birimlerinin geniş kabul görmesine ve bunu korumasına yardımcı olmak için dcSpark, Milkomeda adlı benzersiz bir yan zincir projesini başlatma niyetini açıkladı. Basın duyurusuna göre Cardano ve Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) gibi diğer EVM dışı zincirler protokolü dağıtacak. Sonuç olarak, işlem ücretleri artık sarılmış varlıklar kullanılarak ödenebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku