Bu Altcoin Ralli Başlatmadan Önce Fiyat Düşüşü Yaşayabilir!

46

Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren altcoin projelerinden biri olan Avalanche (AVAX) fiyatı, Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, son iki hafta içinde büyük bir genişleme hareketi geçirdikten sonra düzeltme ve geri çekilme sinyalleri vermeye devam ediyor. Bu yükseliş gelişimi, muhtemelen Avalanche’ın değerini düşürecek olan kar alımı ile sonuçlanacak gibi görünüyor. Ancak, düşüş, alıcıların indirimli bir fiyata girmelerine yani alttan toplamalarına ve yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatmalarına izin verecektir.

Altcoin fiyatı istikrarlı bir temel arıyor

Popüler altcoin Avalanche (AVAX) fiyatı, 27 Temmuz ile 30 Temmuz arasında bir ralliyi tetiklediği için yaklaşık yüzde 32 oranında bir sıçrama yaptı. Bu yükseliş hareketi, altcoin projesini 19.54 dolarlık bir salıncak düşüklüğünden 25.83 dolarlık bir salıncak üretmeye itti. Bu patlayıcı ve gösterişli hareketin düşüş makro yapısıyla birleştiğinde, piyasa katılımcıları kar elde ediyorlar, bu yüzden Avalanche’ın piyasa değeri son beş günde yaklaşık yüzde 10 değerinde arttı.

altcoin

Kısa vadeli geri çekilme, scalpers ve günlük kısa vadeli yatırımcılar için düşüş gibi görünse de, kenarda bekleyen ve bu ralliyi kaçıran yatırımcılar için iyi bir fırsat olacaktır. İleriye dönük olarak, AVAX fiyatının sırasıyla yüzde 21.93 dolar ve 21.40 dolar seviyelerine kadar geri çekilmesi ve bu seviyeleri yeniden test etmesi beklenmelidir. Böyle bir geri çekilme, özellikle piyasanın genel “toparlanma anlatısı” bozulmadan kalırsa, yatırımcılarının varlıklarına daha fazla AVAX eklemek için en iyi bir fırsat olacaktır.

Yaşanacak bir aşağı yönlü kırılma için işaretlerin iyi takip edilmesi gerekiyor

Böyle bir durumda, bu yükseliş geri çekilmesi, AVAX fiyatını ilk engel olan 25.83 dolara itecek ve bu yükseliş bir sonraki ralli ayağının başlamasıyla sonuçlanacak. Bununla birlikte, eğer bu seviyenin üstesinden gelinirse, o zaman bariz seçim 28.17 dolarlık seviye için bir boğa koşu yaşanabilir ve toplam hareket fiyatı çok daha yukarı seviyelere çekebilir.

altcoin

Bu tezin genel görünümü iyimser olsa da, yatırımcılar yüzde 70,5’lik geri çekilme seviyesinin çok ötesinde bir geri çekilmenin devamına hazırlıklı olmalıdır. AVAX fiyatının 20.86 dolardayken geri çekilme seviyesinin üzerinde toparlanamaması, yaşanacak bir ayı istilasının işareti olacaktır.  AVAX fiyatı 19,54 dolardaki düşük aralığın altında günlük bir mum çubuğu kapanışı üretirse, daha düşük bir ucuz değer üreterek ve bir aylık yükseliş trendini kırarak boğa tezini geçersiz kılacaktır.

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku