tether

AVAX 25 Doları Geçebilecek mi? Bu Metriklere Dikkat!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasalarının popüler altcoin’lerinden Avalanche (AVAX), son bir hafta boyunca yaşadığı yükselişle birçok yatırımcının dikkatini çekti. Peki, AVAX için sırada ne var? 25 dolarlık seviyeyi geçebilecek mi? İşte detaylar…

Popüler altcoin AVAX, 25 dolarlık seviyeyi aşabilecek mi?

Avalanche (AVAX), 4 saatlik 20/50/200 EMA’nın üzerinde dururken geçtiğimiz hafta boyunca güzel bir yükselişe tanık oldu. Popüler altcoin AVAX, 25 dolarlık direnci yeniden test eden yükselen kama modelini oluşturdu. Son zamanlarda yaşadığı yükseliş ile yakın vadede en yüksek likiditeyi sunan Kontrol Noktası (POC, Kırmızı) çevresinde beklenen bir engelle karşılaştı. 25 Dolarlık seviyenin üzerinde ikna edici bir kapanış, önümüzdeki dönemler için uzun süreli bir toparlanmaya yeni kapılar açabilir. Anlık olarak popüler altcoin AVAX, 24.70 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

19 Haziran tarihli hareketinde gösterdiği performans ile analistlerde soru işareti bırakan AVAX, hatırlayacağınız üzere on ayın en düşük seviyelerine kadar gerilemişti ve üstünde alıcı baskısı bulunuyordu. Son satın alım canlanması ile beraber AVAX’ın son birkaç gün içerisinde 20 dolarlık destek seviyesini geri almasına yardımcı oldu. Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere altcoin, 22 Temmuz tarihinde önceki yukarı kanalından ayrıldıktan sonra değerinin yüzde 26’sından fazlasını kaybetti.

Geçtiğimiz 1 haftalık süreçte popüler altcoin yüzde 4,2 değer kazandı

Geçtiğimiz 1 haftalık süre içerisinde yüzde 4,2 değer kazanan AVAX için alıcılar 20 dolarlık bölgedeki satış baskısına karşı koydular ve varlıklarını yinelemek için fiyatı 20/50/200 EMA’nın üzerine çıkardılar. Böylece fiyat, Bollinger Bantlarının (BB) üst bandının yakınında gezinmeye devam ederek bir yükseliş kenarı ortaya çıkardı. EMA’lardaki yükseliş geçişi, alt’ı biraz daha parlak bir tarafa doğru konumlandırdı. Ancak fiyat hareketi 25 dolar seviyesine yaklaştı.

Analistler, Bollinger Bantlarının (BB) üst ve alt bantları birbirine bakarken, AVAX önümüzdeki seanslarda oynaklığını daraltabilir. Bu durumda, fiyat hareketi POC yakınında menzile bağlı bir salınım görebilir. Kripto para piyasalarının önde gelen uzmanlarına göre 25 doların üstünde yapılacak güçlü bir kapanışla, alt değeri hemen yukarı yönlü oklarını gösterebilir. Böyle bir durumda potansiyel hedefler 27-28 dolar aralığında direnç seviyesi oluşturabilir.

Öte yandan Göreceli Güç Endeksi (RSI), orta hatta yakınken satın alma gücünde bir kolaylıkla rezonansa girdi. Bu seviyeden olası bir toparlanma, alıcıların grafikte hemen yerlerini korumalarına yardımcı olabilir. Ayrıca, grafikteki son kazanımlar, hacim osilatöründe (VO) daha düşük zirvelere eşlik etti. Bu, nispeten zayıf bir yükseliş hareketine işaret etti. Bununla birlikte, DMI hatları yükseliş eğilimi göstermeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

AVAX 25 Doları Geçebilecek mi? Bu Metriklere Dikkat!