Bu Altcoin 2 Günde Yüzde 45 Artış̧ Kaydetti: Ralli Devam Edebilir!

56

Polygon (MATIC) fiyatı, kripto piyasası toparlanmanın ortasındayken, son iki gün içinde yüzde 45’ten fazla arttı. Uzmanlar, altcoin projesinin yakın vadede 0,9 dolar seviyesinin üzerinde kalması durumunda yükseliş eğilimine devam edebileceğini söylüyor.

Altcoin MATIC yükselen satın alma ivmesi ile dikkat çekiyor

Uzmanlar, Mart 2020’den 2,45 dolar zirvesine kadar, MATIC’in başlangıçtaki piyasa değerinden yaklaşık 163 kat arttığını ve piyasada benimsenme niyetini net bir şekilde ortaya koyduğunu söylüyor. Polygon Network’ün daha hızlı ve daha ucuz işlemler sunarken ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik sorunlarını Ethereum ile çözmeye çalışması nedeniyle, altcoin projesinin popülaritesi son birkaç ay içinde kripto yatırımcıları arasında arttı. Bununla birlikte, fiyatlar mayıs ayının sonundan bu yana düzeltilirken, Bitcoin ve Ethereum gibi daha büyük kriptolardaki düzeltme ile birlikte bir konsolidasyon döneminden geçiyor. CoinDCX sözcüsü konuya ilişkin şu ifadeleri kullanıyor:

Tarihsel olarak MATIC, 0,677 dolarlık destek seviyesi civarında yükselen bir satın alma ivmesine tanık oldu. Aynı davranış son iki günde tekrar görülüyor.

Bitcoin’den farklı olarak MATIC, 18 Mayıs 2021’deki 2,62 dolarlık zirvesinden sonra yüzde 75’lik daha derin bir fiyat düzeltmesi görmüştü. Kripto piyasasındaki istikrarlı bir dönemin ortasında olan altcoin, 20 Temmuz’da 0,64 dolarlık düşük bir seviyeden toparlandı ve 48 saat içinde 0,93 dolara ulaştı. CoinDCX sözcüsü altcoin’le ilgili şunları da ekliyor:

0.677 dolarlık destek seviyesinden keskin bir şekilde geri döndüğü göz önüne alındığında, MATIC yakın vadede 0.9 doları geçebilir. Bu durumu sürdürürse yükseliş momentumuna devam edebilir. Bunun üzerinde kalmayı başaramazsa, herhangi bir yukarı yönlü hareket sınırlı görünüyor ve kısa vadede 0,677-0,90 dolar gibi dar bir aralıkta konsolide olduğunu görebilir. Aşağı yönlü momentum, yenilenirse 0,54 dolar seviyelerinin altına abartılı gelebilir ve trader’lar için bir stop-loss görevi görebilir.

MATIC gibi küçük altcoin projelerinde dalgalanma eğilimi daha fazla

MATIC, 600 milyar dolara yakın en yüksek piyasa değerine sahip Bitcoin ile karşılaştırıldığında 5 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahip bir altcoin projesi. ZebPay’in eş CEO’su Avinash Shekhar, FOMO’nun kısa vadeli dalgalanma etkisi, genel olarak daha küçük kripto paralar üzerinde daha etkili bir eğilime sahip olduğunu düşünüyor.

Kripto piyasası son iki aydır düşüş aşamasında. Ancak uzmanlar, sadece ticaret yapmak yerine uzun vadeli yatırım yapan olgun kullanıcılardan çok fazla ilgi olduğuna inanıyor. Bitbns’in kurucusu ve CEO’su Gaurav Dahake altcoin ve genel piyasa hakkında şöyle söylüyor:

Bu kripto para birimlerine toplu miktarda yatırım yapmak yerine, Bitcoin ve Ethereum’da aktif olarak SIP’leri takip eden epeyce yatırımcı görüyoruz. Bu eğilimler, fiyatlardaki düşüşe rağmen, genel pazar yapısının olgun yatırımcıların büyüyen pastasıyla birlikte iyileştiğini ve yeni kullanıcıların da kripto pazarına girdiğini açıkça gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Livemint.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku