Bu 4 Zincir Üstü Metrik Ethereum (ETH) Rallisinin Daha Yeni Başladığını Gösteriyor

0 0

Coinbasede 1.446 dolarlık yeni bir rekor seviyeye ulaştıktan sonra piyasadaki en büyük altcoin olan Ethereum dikkatleri üzerine çekti. Spekülatörler tüccarlar ve analistler bunun rallinin sadece başlangıcı olduğu ve Etherin altcoin sezonunu hızlı başlatmış olabileceği konusunda hemfikir. Hem zincir üstü ölçümler hem de teknik seviyeler nihai yükseliş için olumlu göründüğünden Ethereum ilk başta 3 bin doları hedefliyor.

Ethereum 2017 / 2018deki rekor seviyesinin üzerine çıktıktan sonra Bitcoinin fiyat hareketini taklit edecek gibi görünüyor. Günlük grafiğe göre BTC / USD 20 bin dolara yakın eski rekor seviyeyi takiben yüzde 272.2 Fibonacci seviyesine yükseldi. ETH / USD Bitcoinin izinden giderse yükseliş trendi 3.123 doları hedefleyecek ve bu seviye 2021in sonunda 10 bin dolara doğru başka bir yükselişin başlangıç ​​noktası olarak hizmet edecek.

Zincir Üstü ölçümler Ethereumun Yerel Zirvesinden Uzak Olduğunu Gösteriyor

Büyük işlemlerin sayısı 2020nin sonlarından şu an 9.800e önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte IntoTheBlock (ITB) tarafından sağlanan verilere göre önceki boğa koşusunda Ethereumdaki büyük işlem 48bine ulaştı. Bu kurumsal yatırımcıların ve balinaların henüz piyasaya çıkmadığı anlamına geliyor. Bu benzersiz yatırımcılardan gelen bir fon akışı yükseliş trendine ağırlık ve güvenilirlik katacaktır.

 Güncel zincir üstü ölçümler sağlayan ünlü bir platform olan Santiment Ethereum günlük aktif adreslerinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 577 bine yükseldiğini gösteriyor. Metrik bugüne kadar iki katına çıktı ve Ethereumun gördüğü büyük ilgiyi gün ışığına çıkardı. Aşağıdaki grafik günlük aktif adreslerin artışına paralel olarak fiyat artış eğilimini göstermektedir.

 Ethereum şu anda merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin çoğunu destekliyor. Bazı projeler Bitcoinin (BTC) kilitlenmesine izin verse de Ethereum halihazırda platformlardaki değer miktarında hala liderdir. Santiment kilitli DeFi toplam değerinin yaklaşık 25 milyar dolar değerinde Ethereum olduğunu gösteriyor. DeFi yeni kilometre taşlarına ulaşmaya devam ederken grafikte de görüldüğü gibi Ethereumun fiyatı onunla yükseliyor gibi görünüyor.

 Sonuç olarak Ethereumun madencilerinin bakiyesi Santimentin 90 günlük takip eden ortalama metriğinin de vurguladığı gibi önemli ölçüde düştü. Ethereum madencilik havuzlarına ait adreslerdeki birleşik ETH bakiyesi düştükçe Ethereumun fiyatı yükselme eğilimindedir. Bu nedenle düşüş altcoinin beklenen yükselişinin arkasındaki en önemli yükseliş sinyallerinden biridir.

Yönetim kurulu genelinde farklı zincir üstü ölçümler ve teknik göstergeler kullanan analistlere rağmen hepsi Ethereumun yeni ve önemli tüm zamanların en yüksek seviyelerini hedeflediği konusunda hemfikir. Dahası Bitcoin kritik 40 bin dolar bölgesini kıramadan 34 bin doların üzerine çıkarken dikkatler Ethereuma kayarak etkileyici büyüme işaretleri gösteriyor.

 Bu arada Ethereumun kısa vadede yükseliş trendini sürdürmesi için kırık kırmızı çizginin üzerinde kalması gerekiyor. Bunu yapmazsa fiyatın 1.000 dolara ve 900 dolarlık daha düşük seviyelere düşebileceğini unutmayın. 1.600 doların üzerine çıkmak 2 bin dolar ve daha sonra 3 bin dolarlık seviyeyi görmesine olanak sağlayacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku