Bu ‘4’ nedenden ötürü, Bitcoin tekrar yükselebilir

0 0

Bitcoin son birkaç gündür ağır bir düzeltme yaptı.

Yerel en düşük seviyelerde önde gelen kripto para birimi 9 bin 800 dolardan işlem gördü. Şu anda BTC alıcılar geri adım atarken 10 bin 180 dolardan işlem görüyor.

Son günlerde milyonlarca değerinde vadeli işlem sözleşmesi tasfiye edildi; Skew.com yalnızca Binancede son iki gün içinde 350 milyon dolar değerinde hisse senedinin tasfiye edildiğini bildirdi.

Bitcoin yerel zirvesi 12 bin dolardan yaklaşık 2 bin dolar ve yılbaşından bugüne kadarki en yüksek seviyeden 2 bin 500 dolar düştü.

Analistler önde gelen kripto para biriminin orta vadeli ve uzun vadeli beklentileri konusunda iyimser.

Kısa vadede Bitcoinin sıçramaya hazır olduğuna dair işaretler var.

Bitcoin Fiyatı Sıçrayabilir

Bitcoin bir teknik analist tarafından paylaşılan dört teknik nedenden dolayı geri dönmeye hazırlanıyor. Bunlar;

-Varlık yüksek zaman dilimi desteğine ulaştığında Bitcoin dört saatlik bir yükseliş sapması oluşturdu.

-Bir dizi altcoin üzerinde yükseliş eğilimi var.

-Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin sağlıklı bir geri çekilme noktasına ulaştığını gösteren bir dizi “altın cep” oluştu.

-BTC hakimiyeti kilit bir direnç seviyesine ulaştı.

Makro Görümüm İyimser

Mevcut fiyatlarda bir sıçrama sürmese bile Bitcoinin makro görünümü her analist için iyimser olmaya devam ediyor.

Bir yatırımcı aşağıdaki grafiği paylaştı bu da Bitcoinin boğa eğiliminin bozulmadan kaldığına dair bir işaret olarak önemli bir makro seviyesinden sıçradığını gösteriyor:

“$ BTC fonlama ve prim endeksi dün 19 Marttan bu yana görüldüğü en düşük seviyeye ulaştı … Bu sefer hariç MSde teyit edilmiş bir yükseliş kırılmasıyla aylık grafiğe kadar çok yıllı bir S / R seviyesini yeniden test ediyoruz …”

BTCnin temelleri de yükselmeye devam ediyor ve bu da varlığın toparlanma yeri olduğunu gösteriyor. Real Vision CEOsu Raoul Pal şunları söyledi:

“Çoğu insan ikincisini anlamıyor ama basitçe ifade edilirse Powell deflasyon için sıfır tolerans olduğunu gösterdi bu yüzden onu durdurmak için her şey yapacaklar ve bu Altın ve Bitcoin için iyi. Powell enflasyon istiyor. Gerçek talep artış enflasyonu elde ettiğini sanmıyorum ama aynı görevdeki diğer merkez bankalarıyla birlikte fiat devalüasyonu alacak. “

Bitcoin kısa vadede daha fazla zayıflık görebilir ancak çoğu analist BTCnin uzun vadeli eğilimi konusunda iyimser.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku