Ünlü İsim Konuştu: Bu 3 Altcoin Bitcoin’i Devirecek!

1.326

Çarşamba günü cezaevinden erken tahliye edilen eski serbest fon yöneticisi ve hükümlü Martin Shkreli, Twitter Spaces’ta yakın zamanda yaptığı bir konuşma sırasında bazı altcoin projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Kriptoarena.com olarak, detayları aktarıyoruz.

Martin Shkreli bu 3 altcoin konusunda iyimser

Çarşamba günü cezaevinden erken tahliye edilen eski serbest fon yöneticisi ve hükümlü suçlu Martin Shkreli, Twitter Spaces’ta yakın zamanda yaptığı bir konuşma sırasında Solana ve Algorand konusunda iyimser olduğunu açıkladı. Shkreli, “Bence beş yıl içinde Solana’nı çok daha yüksek fiyattan satabilirsin,” diye tahminde bulundu. Bahsedilen iki altcoin projesinin, Bitcoin’in rekabet gücünü bitirebileceğine inanıyor. Shkreli, lider altcoin Ethereum’un da Bitcoin’i geçerek liderlik koltuğuna oturacağına da inandığını söyledi ve şunları ekledi:

Ethereum için tüm kullanım durumları göz önüne alındığında bunun olmaması zor

altcoin
 

Bitcoin söz konusu olduğunda Shkreli, lider kripto para biriminin uzun vadede hayatta kalamayacağına inanıyor. Martin Shkreli, enerji dinamiklerini “işe yaramaz” olarak nitelendirdi ve şunları söyledi:

Uzun vadede Bitcoin’de düşüş eğilimindeyim… Biri Mars’tan izliyor olsaydı, bizim deli olduğumuzu düşünürdü.

Bitcoin madenciliği sürdürülebilir değil

Shkreli, karmaşık bir altyapı inşa etme ve bu elektriği çatırdayan rakamlar uğruna kullanma sürecini “açıkça çılgın” olarak nitelendirdi. Shkreli, “Sürdürülebilir olduğunu düşünmüyorum” diye ekledi. Hayat kurtaran ilaç Daraprim’in fiyatını yüzde 5 bin gibi şaşırtıcı bir oranda artırdığı için geniş çapta eleştirilen Shkreli, 2018’de menkul kıymet dolandırıcılığı yapmaktan yedi yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Erken tahliye olarak özgürlüğüne kavuşan Shkreli ayrıca, insanların sistemi “amaçlanmayan bir şey elde etmek için” kötüye kullanmalarının “korkunç” olduğunu iddia ederek kripto suçlarına da değindi ve şunları söyledi:

Ömür boyu hapsedilen Ross Ulbricht’ten bu yana kripto ve suçun bu kesişimini gördük.

Ünlü İsim Konuştu: Bu 3 Altcoin Bitcoin'i Devirecek!

Ayrıca eski Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith’in yakın zamanda Kuzey Kore’nin yaptırımlardan kaçmasına yardım ettiği için beş yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldığını da hatırlattı. Shkreli, kriptonun görünüşte orantısız bir suç payına sahip olduğunu söyledi. Bitcoin son 24 saatte yüzde 0.2 yükselişle 29.491,20 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Lider altcoin Ethereum ise son 24 saatte yüzde 0,1 düşüşle 1.978,79 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Algorand ve Solana ise sırasıyla, 0,432850 ve 50,52 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyorlar. Altcoin projeleri, hafta sonunu sakin bir şekilde ve yatay fiyat hareketleriyle geçiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku