Bitcoin, Ethereum, Ripple: Aralık'ta Bu Seviyeler Bekleniyor!

Danışmanlık Şirketi: Bu 2 Altcoin FTX Krizini Unutturabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde iflas eden FTX, kripto dünyasına damga vurmuştu. Piyasada dalgalanmalara yol açan bu iflas, kripto paralarda ciddi düşüşleri de beraberinde getirmişti. Fakat danışmanlık şirketi, bahsettiği iki altcoinin piyasayı tekrar canlandırabileceğini umuyor!

FTX’in skandalları kripto dünyasını sarstı!

Geçtiğimiz haftalarda, lider kripto para borsası Binance, ezeli rakiplerinden biri olan FTX’i satın alma düşüncesini açıklamıştı. Binance’ın FTX ile yaptığı satın alma görüşmeleri kullanıcılar tarafından çok konuşulmuştu. Ancak, kesin gözüyle bakılan bu anlaşma Binance’ın geri çekilmesiyle feshedilmişti. Kripto devi, bunun nedeninin ise FTX’in mali sorunlarının fazlalığı olduğunu dile getirdi. Binance’ın yaptığı bu açıklamanın sonrasında gözler tekrar FTX’e yöneldi, iflas eden borsanın maddi zararı kullanıcıların merak konusu oldu.

Danışmanlık Şirketi: Bu 2 Altcoin FTX Krizini Unutturabilir!

FTX’in maddi zararını araştıran araştırmacılar ise, eski CEO Sam Bankman-Fried’in, firma maddi kayıplar yaşamaya başladıktan sonra Alameda Research aracılığıyla gizlice ve yasadışı bir şekilde fon tahsis ettiğini tespit etmişti. En çok konuşulan FTX skandallarının başında gelen bu haber, kripto yatırımcılarının sektöre olan güvenini önemli ölçüde azalttı. SBF’nin Alameda’yı kurtarabilmek için çeşitli kaynaklardan 4 milyar dolar harcadığı ve bu fonların bilinmeyen bir kısmının FTX’teki müşteri hesaplarından geldiği bildirildi. Yani eski CEO’nun müşteri fonlarını zimmetine geçirdiği ortaya çıktı.

Bu iki altcoin piyasayı şahlandırabilir

Kriptoarena.com olarak da belirttiğimiz üzere, FTX’in sarsıcı iflasının ardından kripto para birimlerinde de bir düşüş meydana geldi. Özellikle lider altcoin Ethereum başta olmak üzere, birçok altcoinde de ciddi düşüşler gözlemlendi. Bu sorunun üstesinden gelmek için ise analistler, blok zincirlerini doğru bir şekilde kullanmanın sorunu çözebileceği görüşünde. Bu kapsamda, merkeziyetsiz borsalar veya DEX’ler, işlemleri kolaylaştırmak ve eylem gerektiren adımları ortadan kaldırmak için akıllı sözleşmelerin kullanımını teşvik eden blok zincirleridir. DEX’ler, kullanıcıların kendi fonlarının kontrolünü ellerine almasını sağladığından, asla FTX skandalı gibi bir olayın yaşanmasına izin vermez. Uzman analistler ve danışmanlık şirketi DeFi ise DEX’lerin kendi altcoinlerinin FTX krizini atlatmada yatırımcılara yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Danışmanlık Şirketi: Bu 2 Altcoin FTX Krizini Unutturabilir!

DeFi’nin ilk önerisi Uniswap token (UNI)’den yana. 2018’den bu yana adından çok söz ettiren merkeziyetsiz kripto para birimi Uniswap’in ün kazanması,  Ethereum blok zincirine dahil olması ile başlamıştır. FTX’in çöküşünün ardından ise altcoinin hacmi yükseldi. FTX’in çöküşünün ardından, DeFi’ye göre büyümeye hazırlanan bir diğer kripto para birimi ise SushiSwap (SUSHI). SushiSwap’in gelecek vaat edişi, yakın zamanda önde gelen bir firmanın da dikkatini çekmeyi başardı. 47 milyar dolardan fazla varlığa sahip olan GoldenTree, SushiSwap’e 5,2 milyon dolar katkıda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Danışmanlık Şirketi: Bu 2 Altcoin FTX Krizini Unutturabilir!