BTC, Yerel Bir Üst Oluşturabilir

0 0

Bitcoin geçtiğimiz hafta sonu görülen 24.300 dolarlık zirvelerden bu yana güçlü bir düzeltme görerek mevcut durumda 22.600 dolardan işlem görüyor ancak 24 saat önce 21.800 dolara kadar gerileme yaşadı.

BTC son 24 saatte yüzde 5 düştü. Bitcoin güçlü bir hakimiyet hareketinin bir sonucu olarak düşüşe geçen çoğu kripto para biriminden daha iyi performans gösteriyor. Bu hakimiyet hareketinin ABD SECin XRP konusunda Ripplea karşı yasal işlem başlatacağı haberinden dolayı kaynaklandığı öngörülüyor.

Bitcoin Büyük İhtimalle Orta Vadede Yerel Bir Yükseliş Oluşturuyor

Bazı analistler Bitcoinin geçtiğimiz hafta sonu 24.300 dolara ulaştıktan sonra orta vadede lokal bir zirve oluşturabileceğini söylüyor.

Yakın zamanda önde gelen bir yatırımcı tarafından paylaşılan aşağıdaki grafik orta vadede Bitcoinin haftalık Göreceli Güç Endeksindeki (RSI) ve Stokastik RSIdaki güçlü artış nedeniyle yükselmiş olabileceğini gösteriyor. Her iki gösterge de şu anda aşırı alım aralığında ve bu piyasanın gerileme yaşadığını işaret ediyor.

                                  BTCnin son birkaç yıldaki fiyat hareketinin tablosu

Yatırımcının da uyarıda bulunduğu üzere söz konusu göstergelerin uzun bir süre aşırı alım yapması mümkündür. 

BTC İçin Temeller Güçlü

Bitcoinin fiyat hareketi zayıf olmakla birlikte on-chain temeller güçlü kalıyor. Glassnode CTOsu Rafael Schultze Kraft geçtiğimiz günlerde borsalarda tutulan BTC sayısının azalmasıyla birlikte arz yönlü likidite krizinin ortaya çıktığını düşündüğünü belirtti:

“Bitcoin arz ve likidite krizinde. Bu son derece yükselişe eğimli. Önümüzdeki aylarda bunun Bitcoin fiyatına önemli ölçüde yansıyacağına inanıyorum.” 

                Glassnodedan BTCnin son on yıldaki on-chain analiziyle BTCnin fiyat hareketi grafiği

 

Analistler uzun vadeli yatırımcılar tarafından daha fazla birikimin zaman içinde Bitcoini daha da yükselteceğini düşünüyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku