featured

BTC yatırımcılarının bu hafta Bitcoin de izlemesi gereken 5 faktör

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyat yörüngesini şekillendirmek için engeller sıralandığı için bir hafta daha yükseliş havasında başlıyor.

Cointelegraph BTC / USDnin önümüzdeki günlerde nereye gidebileceğini ve yatırımcıların nelere dikkat etmesi gerektiğini belirleyen beş faktör sunuyor.

Tüm gözler Fed enflasyonunda

Borsa geçen hafta S&P 500ün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ile birlikte rekor seviyeleri gördü. Bitcoin üzerinde daha düşük bir etkiye sahip olan makro piyasalardaki hareketler kripto para birimi ile korelasyon gösteriyor.

Pazartesi günü devam eden Yukarı yönlü ivme ile borsalar yükselişte kaldı ancak FEDin yakın zamanda yapacağı bir konuşma kötüye hazırlanmak gerektiği duygusunu oluşturuyor.

Piyasalar % 4ü hedefleyebileceği enflasyonla ilgili haberler bekliyor.

Analistler ABD Doları endeksini iki yılın en düşük seviyelerine gönderen ve piyasayı niceliksel genişlemeden kaynaklanan aşırı likidite ile dolduran bir ortamda bunun güvenli sığınakları güçlendirmek için mükemmel bir fırtına olacağını söyledi.

Haberler Perşembe günü Wyoming Jackson Holeda düzenlenecek olan yıllık Ekonomi Politikası Sempozyumu sırasında Fed Başkanı Jerome Powelldan gelecek.

Analist BTC fiyatı için 9.600 doları “dipten satın alın”

Kısa zaman dilimlerinde Bitcoin hafta başında analistleri memnun etti. Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe Pazar gecesi BTC / USDnin 11.500 Doların altındaki seviyelerin yeniden test edilmesinden kaçınmasının ardından daha düşük seviyelerin ihtimaller dahilinde olmadığını düşünüyor.

Van de Poppe Pazar günkü bir işlem analizi videosunda bir gerileme olması durumunda dikkat edilmesi gereken dipten alım seviyesinin 10.000 Doların altına düşeceğini ekledi.

“Eğer çıkış yaparsak dip seviyelerini satın almak için izlediğim gerçek seviye 9.600 ile 9.900 Dolar arasında olacak” dedi.

BTC/USD short-term analysis                                                                           BTC/USD kısa vadeli analizi 

Bitcoin zorluğu yeni bir rekor kırdı

Bitcoin zorluğunun tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için % 3 yukarı doğru ayarlanırken hash oranı daha düşük görünüyor.

BTC.com izleme kaynağından elde edilen verilere göre zorluk Pazartesi günü % 3.6 artarak 18.17 trilyon dolara ulaştı.

Yeni rekor madencilerin ağa katılımının her zamankinden daha güçlü olduğunu ve rekabetin blok zincirindeki denklemleri çözmenin ne kadar zor olduğuna yansıdığını gösteriyor.

Zorluk otomatik olarak düzeltme yaşayarak Bitcoinin kendi kendini düzenleyen sağlam para olarak önemli bir özelliğini temsil ediyor. Zorluk ne kadar yüksek veya düşük olursa olsun serbest bırakma sabit kalıyor.

Bu arada hash oranı son yedi gün içinde % 8 civarında azalarak 119 EH/sye geriledi.

Hash oranı ölçümünün zorluk düzeltmesinin ardından normale dönmesinin olası olduğu tahmin ediliyor.

Bitcoin 7-day average hash rate six-month chart
                                                              Bitcoin 7 günlük ortalama hash oranı 6 aylık tablo

730 milyon Dolar opsiyonun süresi doluyor

62.000 BTC (730 milyon Dolar) değerinde Bitcoin opsiyonunun süresi 28 Ağustosta sona erecek ve bu da Haziran ayındaki ay sonu eylemini anımsatıyor.

Bitcoin options open interest expiry dates                                                            Bitcoin opsiyon sözleşmeleri açık pozisyon vade dolum tarihleri

Geleneksel olarak vade tarihleri BTC fiyatı üzerinde aşağı yönlü baskı uyguluyor ancak Haziran ayının yaklaşık 1 milyar dolara yakın vade dolumunun piyasa için bir etkide bulunmaması da olasıdır.

Aşırı hırs sürüyor

Bitcoin yatırımcıları son derece hırslı ve daha da hırslı oluyor.

Crypto Fear & Greed Index Pazartesi günü genel piyasa havasına olumsuz bir bakış açısıyla yaklaştı.

Endeks hafif bir geri çekilmeden önce neredeyse hırs seviyesini kırdı ancak hafta sonu maksimum 100 seviyesine geri döndü.
Crypto Fear & Greed Index as of Aug. 24                                                                             Crypto Fear & Greed  Endeksi

BTC yatırımcılarının bu hafta Bitcoin de izlemesi gereken 5 faktör