BTC yatırımcılarından Michael Novogratz a göre, Bitcoin den daha çok altına güvenmek gerek

0 0

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) yatırımcılarından biri olan Michael Novogratz yatırımcıların fonlarının çoğunu Bitcoine koymalarını önermiyor.

Novogratz Bitcoinin değerli metalden “daha iyi performans gösterdiğinden” emin olsa da kripto para biriminin son derece uçucu doğası nedeniyle Bitcoin yerine altın satın almanın daha güvenilir olduğunu söyledi.

Bitcoin hala adaptasyon sürecinin başında

Novogratz CNBCnin 8 Temmuzdaki Fast Money sırasında yaptığı açıklamada” Benim temennim Bitcoinin altından çok daha iyi performans göstermesidir ancak insanlara volatilite nedeniyle altından çok daha az Bitcoine sahip olmalarını söyleyebilirim” dedi.

Novogratza göre Bitcoinin insanlar tarafından benimsenmesi konusunda hala belli bir süreç gerekiyor bu da kripto para biriminin elde edilmesinin hala zor olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte büyük dijital para birimi dünya çapında daha fazla şirket kriptoya kitlesel benimsenmeyi sağlamak için daha fazla araç sunduğundan dolayı yavaş yavaş ivme kazanacak.

Novogratz Bitcoin satın almak hala zor. Satın almak daha kolay olsaydı çok daha yüksek olurdu. Satın almayı kolaylaştıran daha fazla insan var : fonlar oluşturuluyor velayetler yapılıyor bir noktada bir ETF alacağız” dedi.

Altında son 9 yılın en yüksek fiyatı

Novogratzın Bitcoine göre altını önceliklendirme çağrısı altın fiyatlarının dokuz yılın en yüksek seviyesine ulaşması sonucu geldi. 9 Temmuzda altın Eylül 2011den bu yana en yüksek fiyata ulaşan 1.800 dolar eşiğini kırdı. Yükselen altın fiyatları görünüşe göre yeni koronavirüs üzerindeki ekonomik korkuların bir sonucu olarak düşünülüyor. Haber yazımı gerçekleştiği an itibarıyla altın son 24 saat içinde yaklaşık %0.1 artışla 1810 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Novogratz en büyük kripto ve blockchain yatırımcılarından biri olarak büyük bir kripto girişim sermayesi şirketi ve ticaret masası olan Galaxy Digitali yönetiyor. Gelişmekte olan endüstriye yatırım yapmanın yanı sıra Novogratz BTC fiyatında yükseliş gösteriyor ve Bitcoinin 2020in sonuna kadar 20.000 dolara ulaşacağını düşünüyor.

Geçen yıl Novogratz kurumsal ilginin Bitcoin fiyatını 2019un sonundan önce 20.000 dolara geri getireceğini tahmin etti. Kripto para birimi bu beklentileri karşılayamayıp yıl sonunda 7000 dolar civarında işlem gördü.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku