BTC ve Stablecoinler Altın ve Banknotların yerini alacak

0 0

Finans sektöründe Bitcoin gün geçtikçe daha fazla önem arz ediyor. BTC altın karşısında güçlü bir rakip olarak duruyor.

ShapeShift CEOsu Erik Voorhees Bitcoinin dünyanın en çok tercih edilen rezerv para birimi haline geleceği inancını sürdürüyor. BTC altını geçerken Stablecoinlerin de banknotların yerini alacağını düşünüyor. Böylece finans sektöründe yepyeni bir dönemin başlayacağına işaret ediyor.

Fiat para birimini başka nesil tanımayacak

Voorhees bu yeni çağın bu nesil tarafından görülmeyeceğini ve tahvil piyasasında çalışan dinamikler sebebiyle fiat para birimini bundan sonraki nesillerin tanımayacağını söyledi.

Özünde Bitcoin ve stablecoinlerin başrolde olma zamanı geldi.

Orta Sınıf Ve Stablecoins

Bitcoinin belirgin fiyat volatilitesi sebebiyle orta sınıfın Stablecoinleri destekleme olasılığı daha yüksek görünüyor.

Bununla birlikte Bitcoinin fiili rezerv para birimi olarak tanımlanması durumunda istikrarlı bir fiyat göstereceği tahmin ediliyor. Bu durumda ise orta sınıf da dahil olmak üzere herkesin Bitcoini desteklemekten yana bir tavır sergilemesi bekleniyor.

BTC ve serbest bankacılık sistemi

Piyasa yatırımcılarının bağlı kalmak zorunda oldukları ve güven duymaları gereken bir merkez bankası yerine yedek rezervlere sahip olduğu doğrulanabilir gerçek bir serbest bankacılık sistemine daha çok ilgi ve istekleri bulunuyor.

Bitcoinin kripto para birimleri içerisindeki konumu gizlilik ve güvenlik alanında başarı göstermesi serbest bir bankacılık sisteminin oluşturulmasına ortam hazırlıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku