BTC, son Selloff tan sonra geri dönmeye hazır mı?

0 0

Daha geniş varlık piyasaları yaygın kayıplara maruz kaldığından Bitcoin fiyatları bugün 12 saatten daha kısa bir sürede % 6dan daha fazla düştü.

Bu düşüş sonrası BTC için bir toparlanma mümkün mü?

Coindesk rakamlarına göre BTC bir gecede yaklaşık % 61 düştü ve yaklaşık 10:30da EDTde 10.322.59 Dolarlık gün içi en düşük seviyeye geriledi. Daha sonra biraz yükseliş göstermesine karşın 10.500 Dolardan daha fazla bir işlem görmedi.

Google Financee göre S&P 500 Endeksi ve Dow Jones Industrial Average günü sırasıyla yaklaşık % 1.2 ve % 1.8 daha düşük kapatarak hisse senetleri de düştü.

Bu durumu EToro Genel Müdürü Guy Hirsch”Seçim ile ilgili belirsizlik ve Yüksek Mahkeme yargıcı Ruth Bader Ginsburgun ölümünün ardından borsa piyasalarında paniğe neden oldu” şeklinde yorumladı.

Ardından “Geleneksel varlıklar bugün olduğu gibi düştüğünde yatırımcılar genellikle yükümlülükleri karşılamaya çalışırken geniş bir varlık kesitini tasfiye edecek böylece Bitcoinin bugün ABDdeki büyük borsa endekslerinden daha keskin bir şekilde düşmesine neden olacak” dedi.

Tradeblockun kurumsal araştırma direktörü John Todaro da benzer bir bakış açısı sundu.

Yatırımcıların ticareti zaten riskli bir şekilde devam ediyordu ancak Ruth Bader Ginsburgun ölümünden sonra bu daha da endişe yarattı” dedi. Ayrıca Todaro Bunun dijital para birimleri de dahil olmak üzere piyasalara yayıldığını görüyorsunuz” eklemesini yaptı.

Bütün bunlara rağmen Hirsch siyasi kargaşanın BTCnin yakın gelecekte ek bir yükseliş yaşamasına neden olabileceğini vurguladı.

“Bu düşüşe rağmen özellikle belirsizlik devam ederse ve piyasalar ABD seçimlerinin nasıl sonuçlanacağı konusunda daha da gergin bir ortam olursa Bitcoinin hisse senetleri aşağı yönlü momentum yaşamaya devam ettikçe önemli bir toparlanma görmesi mantıklı görünüyor.”

Kripto para birimi hedge fon yöneticisi Bitbull Capitalin CEOsu Joe Di Pasquale de “Bitcoinin S&P 500 ile olan korelasyonu son aylarda belirgin bir şekilde artarken dijital varlık alanı oldukça değişken kalıyor ve geleneksel varlıklardan eşit derecede hızlı bir şekilde ayrılabiliyor. Bitcoin için ilk eğilim borsayı takip etmek olsa bile artan belirsizlik alternatif varlıklara doğru bir yönelmeye neden olabileceğinden yolda kalması pek olası değildir” açıklamalarında bulundu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku