Analiste göre, BTC fiyatını düşüren temel faktörler

0 0

Bitcoinin fiyatı 11.000 Doların üzerinde kısa vadeli bir işlem yaptıktan sonra ciddi bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı.

Bu son yükseliş 10.000 Doların üzerinde uzun bir konsolidasyon döneminden sonra ortaya çıktı. BTC momentumunu kaybetmeden ve düşmeden önce 11.200 Dolar kadar yükseldi.

Bir analist bu hareketi sürdürme olasılığı olan birkaç faktör olduğunu ve son reddedilmenin teknik zayıflık kaynaklı olduğunu belirtti.

BTC satış baskısı arttıkça destek bulmak için mücadele ediyor

Yazım sırasında Bitcoin 10.600 Dolarlık mevcut fiyatıyla % 3ün üzerinde işlem gördü. Boğalar bu fiyatı hafif bir destek bölgesi olarak belirledi.

BTCnin 10.000 Doların altındaki bir bölgeye ulaşana kadar büyük bir satın alma baskısı bulamaması muhtemeldir. Bu BTC için daha kısa vadeli kayıpların yakın olabileceği anlamına geliyor.

Büyük ihtimalle BTC düşüşünün arkasında bu faktörler var

Bir analist Bitcoinin teknik görünümünden bahsederken bu hareketi daha düşük yapan birkaç ana faktör gördüğünü açıkladı.

Borsa girişlerindeki ani artış ABD Dolarındaki teknik zayıflık gibi faktörlerin düşüşün arkasındaki nedenler arasında olduğuna işaret etti.

“Son zamanlarda kısa vadeli satış baskısında bir artışa işaret eden borsa girişlerindeki zincirleme artışlarında bir azalma oldu. DXY ve teknik açıdan belirsizliği ile birleştiğinde BTC XAU XAG volatilitesine katkıda bulunuyor” dedi.

Bitcoin ve kripto piyasası trendinin nasıl ilerlediği büyük ölçüde benchmark borsa endekslerinin önümüzdeki birkaç gün içinde nasıl işlem gördüğüne göre ilerleme kaydedecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku