BTC nin Kısa Vadeli Görünümü Boğalar İçin Neden Tehlikeli?

0 0

Bitcoinin eğilimi orta vadede 19 bin dolar seviyesine karşı olan tepkisine bağlı olarak değişiklik göstermesi bekleniyor. Bu seviyenin üzerindeki kırılmalar tüm zamanların en yüksek seviyesini beraberinde getirirken söz konusu seviyenin altındaki kırılmalar satışlara neden oluyor. 

Bir yatırımcı BTCnin yaklaşık 20.000 dolarlık karşı karşıya olduğu ağır direncin üzerine çıkmadan önce önemli bir düzeltme beklediğini söyledi.

Boğaların 18 bin doları geri kazanması Bitcoini güçlü kılıyor

Yazım sırasında 18.400 dolar fiyatı ile yüzde 2nin biraz üzerinde işlem gören Bitcoin son birkaç gündür bu seviyelerde yer alıyor.

Bu seviyenin altındaki son düşüş oldukça olumsuz bir tablo oldu ancak boğaların 17.600 dolar seviyesini savunması ile varlık 18 bin dolarda yerini aldı.

Boğaların dezavatajlara karşı güçlü savunma göstermeleri varlığın yükselişinin devamını sağlayacak.

Yatırımcıya göre yükseliş öncesi bir düzeltme bekleniyor

Bir yatırımcı yeni zirveleri görmek için ilk önce düşüşün yüksek ihtimal olduğunu söyleyerek biraz daha olumsuz bir bakış açısı sundu. 

“Çok fazla insan hala fiyatın 20 bin doları kırmasını bekliyor. Imonun önemli bir düzeltmesinden önce olmaz.”

Bitcoinin ne kadar düşeceği belirsizliğini korumakla birlikte eninde sonunda böyle bir düşüş yaşayacağı öngörülüyor. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku