BTC nin borsa ile olan korelasyonuna Raoul Pal yorumu

0 5

Yatırımcılar son on yılda Bitcoini bir tür dijital altın kadar üstün bir ödeme yöntemi olarak lanse etti. 

Ark Invest yakın zamanda yaptığı araştırmada Bitcoinin diğer varlık sınıflarının davranışından ayrılması iyi çeşitlendirilmiş bir portföyde stratejik bir tahsisat olarak hizmet etmesine yardımcı olabileceğini belirtti. Pandemi esnasında çoğunlukla Bitcoin daha geniş borsa ile oldukça ilişkili kaldı.

Bitcoin ile S&P 500 arasındaki 30 günlük sürekli korelasyon yılın çoğunluğu için 0.5in üzerinde durdu.

Ancak Real Visionın kurucu ortağı makro yatırımcı Raoul Pala göre Bitcoinin para birimi özellikleri göz önüne alındığında bu mantıklı görünüyor.

Pal BTC için Bir para birimi ve bir miktar emtia niteliklerine sahip. Para birimleri dağıtımda Bayes olarak bilinen şeydir—bu da onları etkileyen değişkenlere sahip oldukları anlamına geliyor” yorumunu yaptı ve devam etti:

“Bu yüzden çok basit şey olan para birimlerini tahmin etmek imkansız. Çünkü herkes faiz oranı farkına M&Aya ya da ülkedeki enflasyon oranına bakıyor ancak hiçbiri değil. Her zaman farklı bir sebep vardır. Değişir. Bitcoin buna sahip. Değişen bir korelasyonu var ve bu sorun teşkil etmiyor. Uzun bir periyoda baktığımızda düzeltme çok fazla değildir.”

Merkez bankalarının bilançolarını genişletme oranı göz önüne alındığında Bitcoin son korelasyona rağmen daha iyi performans gösterdi. 

PalG-4 Merkez Bankası bilançolarını alıyorsunuz borsa piyasası temelde uzun bir süre boyunca düşük performans gösteriyor daha sonra buna karşı kendini korudu. Altın %50 oranında düşük performans gösterdi. Bitcoin onu yok eden tek varlıktır. Tamamen çok iyi bir performans gösterdi. Zaman içinde borsa ve Bitcoin arasındaki korelasyon göz önüne alındığında bile risk ödülü Bitcoin lehine olacak” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku