Bitcoin yatırımcılarının kullandıkları kaldıraç tüm zamanların en yüksek seviyesinde…

0 2

Kripto para piyasası ile birlikte başta Bitcoin son birkaç gün ve hafta boyunca net bir kırılma yaşamadı.

Analistlerin ve yatırımcıların son birkaç gün ve hafta boyunca yakından izledikleri bir seviye olan 13.800 Dolarlık kritik direnç seviyesinin hemen altında işlem görüyor.

Bu seviyenin yakın vadede daha yüksek bir seviyeye ulaşamaması fiyatını düşüren güçlü bir reddi katalize etmesine neden olacak.

Bir kırılmadan kaynaklanan volatiliteye katkıda bulunabilecek bir eğilim Binance gibi ticaret platformlarında kullanılan büyük kaldıraç olarak biliniyor.

BTC durgunluk gösteriyor

Dün akşam saatlerinde dalgalı olan Bitcoin 14.100 Dolara kadar yükseldi ve daha sonra 13.700 Dolara gerileyerek satış baskısına maruz kaldı.

O süreçten itibaren konsolide olan varlık mevcut durumda 13.786 Dolar ile % 2nin biraz altında işlem görüyor.

Bu son birkaç gün ve hafta boyunca güçlü bir şekilde 13.800 Dolarlık direnç seviyesinin altında tutuyor.

Yatırımcılar volatilite ortaya çıktıkça kaldıraçları artırıyor

Bir analitik firması yakın tarihli bir tweetde Binance Futures gibi marj ticaret platformlarındaki Bitcoin yatırımcılarının kullandıkları kaldıracı büyük ölçüde artırdığını belirtti.

CryptoQuant “Binancedaki BTC kaldıraç oranı tahmini tüm zamanların en yüksek seviyesinde bilgisine yer verdi.

Bu eğilim Bitcoinin büyük bir hareket yaptığında görülen volatilitenin artacağını ve potansiyel olarak 2020nin geri kalanında trend olacağı yeri belirleyeceğini gösteriyor.

Ayrıca 13.800 Dolara nasıl tepki verdiğine bağlı olarak güçlü bir düşüş trendini veya yükseliş trendini körükleyen bir tasfiye kaskadını da tetiklemesi olasılık içerisindedir.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku