BTC nin, 10.000 doların üstündeki yolculugu COVID19 a rağmen ilerleme sağladı

0 0

Bollinger Bands mucidi John Bollinger boru hattında BTC tarafından bir hamle yapılmasını önerdi.

Bugünün erken saatlerinde geleneksel borsalar Moderna ilaç firmasının COVID19 aşı denemeleriyle olumlu sonuçlar elde ettiğinden kısa bir süre sonra toplandı. Wall Street Journala göre aşı denemesinin katılımcıları COVID19a karşı küresel savaşta bir içgörü olabileceği yönündeki iyimserliğe yol açan antikorlar geliştirdi.

Kazançlarla ilgili olarak Bitcoin (BTC) hala 9.150 dolar destek bölgesinin üzerinde değerini korumaya devam ediyor. Haber yazımı sırasında Bitcoin 9.200 dolardan işlem görüyor ve Kripto kralı hala Haziran ortasında başlayan esneklik eksikliğinden muzdarip oldu.

Bitcoin Moderna tarafından olası bir aşı haberine tepki göstermedi. Bununla birlikte Mart ayının ortasında COVID19un bir pandemi olarak ilan edilmesi nedeniyle BTCnin nasıl daldığı göz önüne alındığında Coronavirüse karşı küresel savaşı kazanmayla ilgili olumlu haberlerin Bitcoini 10.000 dolarlık psikolojik fiyatın üzerine çıkaracağı sonucuna varılması mümkün görünüyor.

Ek olarak S&P 500 tarafından COVID19 öncesi 3400 dolar seviyelerine yapılan bir artış büyük olasılıkla Bitcoine benzer iyimserlik enjekte edecek. Buna BTCnin henüz S&P 500den ayrılmaması neden olarak gösteriliyor. Bitcoinin kaderi geleneksel pazarlara ve COVID19a karşı küresel savaşa sıkı sıkıya bağlı durumdadır.

Bitcoin yükselmeye başlayabilir

Bugünün başlarında Bollinger Bandsın mucidi John Bollinger Bitcoin için yukarı doğru bir hareketi ima etti.  

Bollinger’in yorumları Timothy Peterson’ın Bitcoinin Ağustos ayı sonuna kadar 10.000 doları tekrar test edeceği tahminini yineledi.  

Sonuç

Özetlemek gerekirse Bitcoinin COVID19a karşı potansiyel aşılarla ilgili ek olumlu haberlerle COVID19 öncesi 10.000 dolar seviyelerini geri kazanması muhtemel duruyor. Dahası hem John Bollinger hem de Timothy Peterson Bitcoinin gelecek günlerde veya haftalarda yükselmeyi başaracağı konusunda iyimser bir tavır sergiliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku