2017’nin 20.000 Dolar Fiyat Kaydından Beri En Yüksek Düzeyde Aktif Bitcoin Adresleri

0 3

Bitcoin 2017 yılının Aralık ayında 20.000 Dolara ulaşarak rekor seviyeyi gördüğünde BTC’yi aktif olarak kullanan katılımcı sayısı da yüksek oranlarda seyretti.

Glassnode verilerine göre 9 Aralık 2017’den bu sürece kadar Perşembe günü 388.697 gibi bir rakama yükseldi.

Bu metrik Bitcoinin 11.350 Dolardan 13.300 Dolara yükselişiyle birlikte son beş gün içinde iki kattan fazla artış gösterdi.

FCA tarafından düzenlenen kripto endeksi sağlayıcısı CF Benchmarks sözcüsü “Bitcoine aktif katılımın arttığını gösteriyor” açıklamasını yaptı.

Sözcü “PayPalın bu hafta yaptığı duyuruya karşın Bitcoine olan ilginin bir kez daha 2017nin sonlarından bu yana görülmeyen yüksekliklere kadar yoğunlaşması çok mantıklı”dedi.

Online ödeme devi PayPal bu hafta başlarında Bitcoin Ethereum Litecoin ve Bitcoin cash için destek sağladığını açıkladı ve Bitcoin ile birlikte kripto piyasasını da yükseltti.

BTC fiyatı aktif varlıklar ve hash oranı gibi zincir üzerindeki ölçümlerde geride kalıyor.

Aktif varlıkların sayısı 9 Aralık 2017de ulaşılan 411.127lik rekor seviyeye yaklaşırken Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 Dolar seviyesinden % 53 oranında düşük olduğu belirtiliyor.

Ayrıca Bitcoinin hash oranı yedi günlük hareketli ortalaması ya da blok zincirine adanmış madencilik gücünün ölçüsü bu ayın başlarında saniyede 146 Exahash ile rekor seviyeye yükseldi.

Ağ kullanımında devam eden yükselişin fiyat artışını hızlandıracağı bekleniyor.

Blockchain analiz firması Chainalysisin baş ekonomisti Philip Gradwell konuyla ilgili olarak “Daha fazla kullanım olduğunda kripto para birimine daha fazla talep olur ve bu da fiyatı yükseltir” ifadesini kullandı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku