6.5 milyar TL para transferinin sembolik işlem ücreti

0 2

27 Haziran gününde Bitcoin Block Bot Twitter hesabı tarafından gönderilen tweette belirtildiği üzere kimliği bilinmeyen bir balina cüzdanından 101.857 BTC aktarıldı.

Bu tutar haber yazıldığı sırada 6.416.991.000 TLye karşılık olarak kayda geçti.

Blockchain.com adresinden detaylı analiz yapıldığında 27 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşen işlem için ödenen ücretin sadece 000005271 BTC olduğu anlaşılıyor. Bu tutar haber yayına hazırlanırken 3 TL 32 kuruşa tekabül ediyordu.

Yaklaşık 65 milyar TL değerindeki tutarın işlem ücretinin oldukça cüzi bir rakamdan oluştuğu açıklandı.

Tutar iki bölüme ayrıldı

Yapılan işlemde 101.85725 BTC iki bölüme ayrılarak bir cüzdana 5.000 BTC diğer cüzdana ise 96.85725 BTC gönderildi.

Transferi gerçekleştiren cüzdanın geçmiş kaydında 1 Nisan 2020de hesaba tüm tutarın aktarıldığı görünüyor. 27 Haziran gününe kadar küçük ölçekte işlemler gerçekleştikten sonra toplam tutar iki cüzdan hesabına bölüştürülerek aktarılıyor.


Blockchain teknoloji firması Blockstream üzerinde paylaşılan detaylı veriler balinanın SegWiti kullanarak transfer ücretlerinde % 41 tasarruf sağladığını gösteriyor. Açıklamada SegWit-Bech32 güncellemesinin yapılması durumunda % 16 komisyon indirimi daha uygulanacağı belirtiliyor.

Transfer işlemini haberleştiren DailyHodl sitesinde belirtiline göre söz konusu tutar herhangi bir kripto para borsasına gönderilmedi. Bu durumda bahsi geçen balinanın tezgah üstü (OTC) işlem yaptığı ya da elindeki mevduatı güvenlik maksadıyla farklı hesaplara aktardığı tahmin ediliyor.

Cüzdanın kurumsal yatırım hesabına ait olabileceği gibi kripto para borsalarından birinin kontrolünde olduğu ihtimali de bulunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku