BTC fiyat artışı ile ilgili milyarder Chamath Palihapitiya yorumu

0 0

Social Capital CEOsu ve Virgin Galactic başkanı olan milyarder Chamath Palihapitiya kötü finansal kararlar veren hükümetlere karşı Bitcoini bir tür afet sigortası olarak nitelendirdi.

Palihapitiya 23 Haziranda Unchained Podcast yayınına katılarak insanların sigorta olarak Bitcoin gibi bir varlığa ihtiyaç duyduklarını söyledi. Kendisine göre kripto para birimi yasa koyucuların kötü hamlelerine karşı savunma sağlıyor. 

Ancak CEO Bitcoin fiyatının hızla artmasını finansal sistemde işlerin korkunç bir şekilde yanlış gitmesi sonucuna bağladı. Bitcoinin çok artması için “arkadaşlarınız ve aileniz üzerinde feci etkiler oluşturacak gelişmeler” olmalı ifadesini kullandı.

“Bitcoinin tamamen finansal kontrolü ele almasının dünyayı felakete sürükleyecek yıkıcı etkisi olur. Finansal riskten korunmak adına zamanında Bitcoin almamış birçok insan olacaktır. İçlerinde önemsediğimiz birçok insan yer alacak. Onlara etkisi çok kötü olabilir. Böyle bir şeyin olmasını istemeyiz.”

Az miktarda sigorta sizi kurtarabilir
 

2010 yılında Palihapitiya 80 dolar karşılığında 1 milyon adet Bitcoin aldı ve Aralık 2017de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak serveti milyar dolar oldu.

Palihapitiya 1 dolar yatırım için 1000 dolarlık getiriyi örnek göstererek “Az miktarda sigorta sizi kurtarabilir. Bu yüzden portföyünüzün yüzde 1ini Bitcoine ayırmalısınız” vurgusunu yaptı.

Milyarderden bazıları Bitcoinin fiyatının milyonlarca dolara ulaşabileceğini söylerken bazıları da sıfıra düşebileceğini ileri sürüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku