BitFlyer Blockchain oylama uygulaması ile ilk sanal hissedarlar toplantısı düzenledi

0 7

Japonyanın en büyük kripto para borsalarından birini işleten BitFlyer Holdings ilk kez blockchain oylama uygulaması kullanarak genel kurul toplantısı gerçekleştirdi.

BVote adlı oylama uygulaması BitFlyerin iştiraki BitFlyer Blockchain tarafından geliştirildi. İlk sanal hissedar toplantısı planlandığı gibi sorunsuz bir şekilde sona erdi.

Uygulama oy sahteciliği ile manipülasyonu önlüyor ve kullanıcıların kimlik için My Number kartlarını (ABDdeki Sosyal Güvenlik Numarasının benzeri) taramasını gerektiriyor.

BitFlyer uygulamayı ilk önce özel şirketlerin hissedarlar toplantılarına tanıtmayı hedefliyor. Ardından kamu şirketlerinin hissedarlar toplantılarını hedeflediğini belirtiyor.

BitFlyerin rakibi Coincheck ise perşembe günü sanal hissedar toplantıları için yeni bir hizmet duyurdu. Sharely olarak adlandırılan hizmetin sonbaharda tanıtılması bekleniyor.

Sanal Hissedarlar Toplantısı

BitFlyer hissedarlar toplantısına BitFlyer Blockchain CEOsu Yuzo Kanoda dahil olmak üzere fiziksel olarak katılanın sadece üç kişi olduğunu açıkladı. Diğer sekiz kişi ise uzaktan katılım sağladı.

Gündem şirketin pandeminin ortasında sayısallaşmayı teşvik etmek için şirket maddelerinde kısmen bir değişiklik yapılması konusunu oluşturuyordu. Toplantı 20 dakika sürdü.

Katılımcılardan biri “Çok pahalı olmadığı ve seyahat etmek zaman almadığı için hissedarların geleneksel toplantılarından daha elverişli ” dedi. Başka bir katılımcı ise “COVID-19 acil durumundan sonra uzaktan çalışmaya alıştığımdan ötürü bVote kullanma konusunda garip hissetmedim” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku