BTC, 19.500 Doları Geçemediği İçin Düzeltme Bekliyor

0 3

Pazartesi günü 19.500 dolara çıkma girişiminde bulunan Bitcoin söz konusu seviyenin yakınında gerçekleşen satış baskısı nedeniyle başarılı olamadı. 

Piyasa analisti Michaël van de Poppe BTCnin düşüşünün fiyat ve momentum arasındaki farklılığın büyümesinden kaynaklı olabileceğini de belirtti. Son BTC/USD hareketlerini paritenin Göreceli Güç Göstergesi(RSI) ile karşılaştırdı ve birincisinin yukarı doğru işlem görürken ikincisinin aşağı doğru olduğunu söyledi. 

Poppe Bitcoin önemli direnç bölgesini 19.500 dolar ile 19.600 dolar seviyesinde kırmaya çalıştı ancak başarısız oldu. Kısa sürede düşüş eğilimi görünüyor bu da 18.400 dolar ile 18.600 dolara doğru daha fazla düzeltme yapmasını olası kılıyor. Yükseliş momentumunu sürdürmek için kritik bir bölge” yorumunu yaptı.

Asya Balinaları

CryptoQuant CEOsu Ki-Young Ju  büyük miktarlarda kripto para birimi tokenleri tutan hesaplar tarafından Asya Borsası Huobideki Bitcoin mevduatlarında çarpıcı bir artış ile ilgili uyarıda bulundu. Bu potansiyel damping olasılığını artırdı.

Bay Ju Önümüzdeki 6 saat süresince Asya balinaları fiyatı artırdığı sürece burada uzun süre kalmanın güvenli olmadığını düşünüyorum” dedi. Birçoğu BTC girişini yetkililerin kullanıcılara Mt Goxun 2014teki 460 milyon dolarlık hack sırasında kaybettikleri Bitcoin birimlerini iade ettikleri söylentisine bağladı.

Bitcoinin Orta Vadeli Görünümü

Birçok analist Federal Rezervin genişlemeci politikalarının önderlik ettiği enflasyona karşı bir hedge olarak kurumsal yatırımcılar arasındaki artan talep göz önüne alındığında Bitcoinin yukarı yönlü hareket edeceği konusunda hemfikir görünüyor.

Bağımsız piyasa analisti Scott Melker Milyarderler insanlara Bitcoin satın aldıklarını ve hala düşüş eğiliminde olduğunu söylüyor. Şirketler Hazine varlıklarının 1.000 dolar daha yüksek olması için satın almıyor. Bu muhtemelen daha da yükselecek ve yine de satın alacaklar” dedi.

JPMorgan & Chase tarafından yayınlanan bir araştırma makalesi büyük şirketlerin varlık portföylerine yüzde 600 ayırmaya karar vermelerine rağmen Bitcoinin yaklaşık 1 milyar dolar çekebileceğini de ortaya koyuyor.

Raporda “Massmutualın Bitcoin alımları Bitcoinin kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesinde bir başka kilometre taşını temsil ediyor. Diğer sigorta şirketleri ve emeklilik fonları Massmutualın örneğini takip ettikçe önümüzdeki yıllarda ortaya çıkabilecek potansiyel talebi görebilirsiniz” ifadesine yer verildi.

Kıdemli bir sigorta şirketi olan MassMutual geçen hafta 100 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku