Brezilya’dan kripto para piyasası için iyi haber

Abone Ol
Brezilya’dan kripto para piyasası için iyi haber
Gökçe Hürata
 • 25 Ağustos 2020
 • Yazar:

  Brezilya merkez bankası, dijital para birimlerini incelemek için çalışma grubu oluşturdu

  Brezilya merkez bankası, faydaları ve zorlukları da dahil olmak üzere dijital para birimlerini incelemek için bir çalışma grubu kurdu.

  Merkez bankası, online ödemelerin son yıllarda arttığın dikkat çekti. Banka dijital bir para biriminin Brezilyalıların paralarıyla tamamen online etkileşim kurmasına izin vereceğini söyledi.

  Merkez bankası, dijital bir gerçek, banknot ve madeni para basma ve bakım maliyetlerini azaltmaya da yardımcı olacağını söyledi. Brezilya'da kağıt para işlemenin tahmini maliyetinin yılda yaklaşık 90 milyar real (yaklaşık 16 milyar dolar) olduğunu belirten merkez bankası, bunun genellikle ülkelerin gayri safi yurtiçi hasılasının veya GSYİH'nın yüzde 1 ila yüzde 2'si arasında olduğunu da sözlerine ekledi.

  Brezilya merkez bankası, dijital para biriminin "nihai" çıkarılmasının etkisini inceleyecek olsa da, bir tane yayınlamayabilir. Merkez bankası yetkilisi Rafael Sarres de Almeida, "Grubun onayının (merkez bankasının) bir dijital para birimi çıkaracağı anlamına gelmediğini belirtmek önemlidir" dedi.

  Almeida, çalışmanın esas olarak merkez bankasının "topluma konu hakkında bir yanıt vermesine" yardımcı olacağını söyledi. Çalışma grubu ayrıca dijital para biriminin Kasım ayında Brezilya'nın Pix adlı yaklaşan anında ödeme sistemine tamamlayıcı faydalar sağlayabileceğini değerlendirecek.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Brezilya merkez bankası ile ilgili her şey

  Brezilya Merkez Bankası Başkanı: 2022'de Dijital Real’ gelecek

  Brezilya Merkez Bankası Başkanı: 2022'de Dijital Real’ gelecek

  Brezilya Merkez Bankası Başkanı Roberto Campos Neto, Bloomberg TV'ye verdiği röportajda, bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC), Brezilya'nın bankacılık sistemini modernize etme ça...

  • 20 Eylül 2020
  Brezilya’dan kripto para piyasası için iyi haber

  Brezilya’dan kripto para piyasası için iyi haber

  Brezilya merkez bankası, dijital para birimlerini incelemek için çalışma grubu oluşturdu Brezilya merkez bankası, faydaları ve zorlukları da dahil olmak üzere dijital para birimlerini inc...

  • 25 Ağustos 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.