Bir hacker olayı daha… Bu sefer hedef biraz farklı

0 0

Bir bilgisayar korsanı kripto para alım satımlarında vergileri hesaplamak ve dosyalamak için kullanılan çevrimiçi bir hizmet olan CryptoTrader.Taxtan 1.000den fazla kullanıcıyla ilgili verileri çaldı.

Dark web forumunda bilgisayar korsanıyla karşılaşan bir kaynağa göre bilgisayar korsanı CryptoTrader.Tax pazarlama ve müşteri hizmetleri çalışanının bir destek merkezi platformundaki hesabına girdi. Bilgisayar korsanı bu erişimle müşterilerin adlarına e-posta adreslerine ödeme işlemcisi profillerine ve bazen kripto para birimi gelirleri içeren mesajlarına ulaşabilir hale geldi.

Bilgisayar korsanı daha sonra bu hassas bilgilerin örneklerini ekran görüntüsü aldı veri haznesinin potansiyel alıcılarını ikna etmek için bunları foruma gönderdi ve bu kanıtı CoinDesk ile paylaşan kaynağa ek resimler gönderdi.

Şirket CEOsu doğruladı

CryptoTrader.Taxın kurucu ortağı ve CEOsu David Kemmerer bir bilgisayar korsanının 7 Nisanda pazarlama ve müşteri hizmetleri çalışanının hesabına yetkisiz erişim kazandığını doğruladı. Kemmerer bilgisayar korsanının malzemelerdeki destek merkezi ayrıntılarını görebildiğini ve 1.082 benzersiz e-posta adresi dahil olmak üzere 13 bin bilgi satırı içeren bir dosya indirdiğini söyledi.

Kemmerer CryptoTrader.Tax’ın güvenlik ekibinin ihlali araştırdığını ve vergi dosyalama hesabı şifrelerinin ve CryptoTrader.Tax’ın web sitesinin ele geçirilmediğini söyledi. Kemmerer ekibin daha sonra ihlalden etkilenen tarafları uyardığını ve dahili ve üçüncü taraf uygulamalarda güvenlik önlemlerini ve izleme sistemlerini iyileştirmek için adımlar attığını söyledi.

Hacker ayrıca Kemmerer tarafından incelenen materyallere göre CryptoTrader.Tax hizmetini web sitelerinde ve sosyal medyada tanıtan bağlı kuruluşların pazarlama iletişimlerine referans numaralarına komisyon kazançlarına ve gelirlerine de erişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku