Bloomberg Raporu: Twitter’ın Kripto Para Piyasası Üzerinde Büyük Etkisi Var! 

20

Twitter, kripto para topluluklarının istikrarlı bir takipçi kitlesini öğretmek ve büyütmek için bir araç olarak kullanılır. İnsanlar olarak tüm medya kanallarından akan veri çokluğunu tam olarak değerlendirip işleyemiyoruz. Sosyal medya platformları bir seferde tek bir genel mesajı yayma hunileri haline geldiğinden, etkileşimin çok yoğun olduğu bir çağda aşırı bilgi, bu bilgiyi işleme ve yüksek kaliteli karar verme gücümüzü zayıflatmaktadır.

Dijital merak piyasayı etkilemektedir

Bitcoin ve kripto para birimleri, dijital etkileşimlerimizi ve insanların sosyal medyayı nasıl kullandıklarını yeniden şekillendiriyor. Bu nedenle akademisyenler, Blockchain’in davranışlarımız üzerindeki etkisine ilgi gösteriyor. Örneğin, Google Akademik verileri, Bitcoin’i belgeleyen ve araştıran yaklaşık 64.800 araştırma makalesinin yayınlandığını göstermektedir.

Sosyal medya ve kripto Para Piyasası

Yayınların bir bölümünde araştırmacılar, sosyal medyadaki piyasa duyarlılığını ve Blockchain girişimlerinin davranışsal özelliklerini inceleyerek sosyal medya etkinliği ile Bitcoin’in fiyat dalgalanmaları arasındaki korelasyonları bulmaya çalışıyorlar. Ayrıca, Twitter finansal piyasaları etkiler; 2011 araştırması, Twitter duyarlılığının Dow Jones Endüstriyel Ortalamasını tahmin edebileceğini ortaya koydu. Bülten panolarında ve sosyal platformlarda büyük bir kripto para birimi kullanıcısı yoğunluğu ile kurumsal yatırımcılar ve finansal uzmanlar da dijital oyun alanına giriyor. Bloomberg tarafından yapılan röportaj kapsamında konu hakkında şu ifadelere yer verildi:

FinTwit yeni değil, ancak sosyal medyada olup bitenlerden giderek daha fazla etkilenen bir pazarı anlamak isteyen herkesin okuması gerekli hale geldi.

Sosyal medya ve kripto Para Piyasası

Çarpıcı olan, gazeteci raporlarının ve araştırma makalelerinin bulgularındaki benzerlikleri vurgulaması, sosyal etkinin piyasayı olumlu ya da olumsuz olarak dikte etmesidir. Tabii ki, olumsuz haberler piyasa hissiyatı için daha fazla katalizör görevi görüyor; bununla birlikte, GME’nin darboğazının ortaya çıkardığı gibi, dijital toplulukların gücü hafife alınmamalıdır.

Twitter, kripto para piyasasının sosyal platformudur

Blockchain, sansürsüz teknoloji için dijital olarak yayılan bir fanatizm başlattı. Ayrıca, Elon Musk gibi yüksek otorite kişilikleri, Bitcoin fiyatını yükseltmek için etkilerini kullandılar. Tüm bunlar, doğası nedeniyle Twitter gibi platformlarda yayıldı ve daha hızlı tüketilen bilgilerin yayılmasına yardımcı oldu. Bilgi yüklemesi karar yorgunluğuna yol açabilir. Piyasanın ortalamanın altında bir anlayışla ve her zaman geçerli olan FOMO ile birleştiğinde, birçok bireysel alıcı, herhangi bir likit piyasanın temellerini anlamadan yutturmaca bir trendi takip ediyor. Buna ek olarak, kripto, kitlesel tanınma kazanmadan önce internetin niş alt sektörlerinde geliştiği için topluluk öncülüne dayanmaktadır. Raporlar, Bitcoin’in kült benzeri bir fenomen olduğunu iddia ederken, Dogecoin’in yaratıcısı kriptonun bir “hızlı zengin olma kültü” olduğunu iddia ediyor.

Açıklamaları gerçeklikten uzak olmasa da endüstri kültürü tek proje birliğini teşvik ediyor ve diğer tüm kripto para birimlerini reddederek Blockchain topluluklarının ilk ideolojisinden uzak alt topluluklar yaratıyor. Bu amaçla Twitter, sektördeki alt kültürlerin gelişimini kolaylaştırır. Yükselen bir varlığı paylaşan uzmanlar ve etkili kişiliklerle dolu olan Twitter, trend belirleyen bir dijital mekanizmaya dönüşüyor. Krzysztof Wolk’un konu hakkında iddia ettiği gibi:

Twitter duyarlılığı… kripto para biriminin son kullanıcıları üzerinde büyük bir etkiye sahiptir çünkü kullanıcının dikkatini hızla hakim eğilime yönlendirerek, bireysel acemi yatırımcılara kadar kripto sektöründe aynı yönde karar verilmesi sağlanır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailycoin.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku