İşte Liderlerin Bitcoin ve Kripto Para Yaklaşımı

0 0

ABD Başkanı Donald Trump

Aslında para bile olmayan ve değer olarak bakıldığında son derece değişken ve her şeyden etkilenen Bitcoin’e hayranlık duymuyorum. Yasal herhangi bir düzenleme yapılmamış kripto para varlıklarının uyuşturucu alım satımı ve diğer yasa dışı faaliyetler de dahil olmak üzere yasadışı davranışları kolaylaştırabileceğini düşünüyorum.

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro

Bitcoin’in gerçekte ne olduğunu gerçekten de bilmiyorum

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping

Yapay zeka kuantum bilgisi mobil iletişim nesnelerin interneti ve blok zinciri ile temsil edilmeye çalışılan yeni nesil teknolojinin çığır açıcı uygulamaları hızlandırdığını düşünüyorum.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

Federal yasalar tarafından elektronik formda medeni işlemler yapmak üzere gerekli olan yönetmeliklerin belirlenmesi gerekiyor. Diğer taraftan dijital finansal varlıkların yasal olarak düzenlenmesi ve dijital teknolojilerin kullanılarak finansal kaynakların çekilmesi de dahil dijital ekonominin gelişmesinin hedeflenmesi önem arz ediyor.

Güney Afrika Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa

Çoğulcu büyüme ve sosyal gelişim arayışındaki teknoloji odaklı değişimin etkili ve daha acil bir şekilde kullanılmasına imkan vermek için 4. Endüstri Devrimi üzerine bir Cumhurbaşkanlığı Komisyonu atadım.

Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron

Kripto paraları ve blok zincirini Avrupa’da yapalım; ham madde üretiminden tutun ambalajlamaya ve hatta işlemeye kadar her ürünü izleyecek araçlar geliştirerek tarımsal verilerin öncüsü olsun.

Hindistan Maliye Bakanı Arun Jaitley

Hükümetimiz Bitcoin ve kripto para birimlerine yasal para gözüyle bakmıyor. Kripto varlıkların yasal olmayan faaliyetlerin finansmanını veya ödeme sisteminin bir parçası olarak kullanılmasını engellemek için tüm önlemleri alacağız.

Japonya Başbakanı Şinzo Abe

Finansal etkileri söz konusu olsa da blockchain’in çeşitli endüstrileri daha güvenli ve verimli hale getirme kabiliyetine sahip olduğunu görüyoruz. Bazı yerel düzeydeki girişim şirketlerinin kripto para alan sistemini kullandığını ve dijital varlıkların likiditesini arttırmak için dünyanın ilk iş modeli olmaya çalıştıklarını görüyoruz.

Malta Başbakanı Joseph Muscat

Şimdi insanlara gündelik hayatlarında kullanacakları bir şeye blok zincirini uygulayarak bu teknolojinin katma değerini göstereceğiz. Bu durum bize dijital dönüşümün nasıl hayatımızı etkileyeceğini gösteriyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky

Çok saf ve hayalci bir kişilik olduğumu söyleyebilirsiniz ancak gerçekten bir akıllı telefonun içinde bir ülke bir akıllı telefonun içinde bir hükümet oluşturmak istiyoruz. Yeniliklere baktığımızda tüm süreçleri şeffaf ve verimli kıldığını ve hatta yolsuzluk yapmak isteyen görevlileri bile yolsuzluktan mahrum ettiğini görüyoruz. Sizce şantaj yapacak olan bu belgeler eğer dijitalleştirildiyse belgeleri elinize alabilmeniz için şantaj yapar mı? Başka bir dolandırıcı kadastro kayıtlarındaki sahibinin adını değiştirebilir mi?

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama

Yeni piyasalar açma ve ücreti yüksek işler ve kalifiye insanlar için yeni ortamlar yaratma çabamızın bir yansıması olarak bugünlerde şok edici bir yenilik olarak karşımıza çıkan kripto para birimini düzenleyen bir çerçeve oluşturma ihtimalini araştırıyorduk. Yenilikçi olma ve yenilikçi mali piyasalar için bir ağırlık merkezi kurma fırsatının gelişme düzeyine rağmen her ülke için açık olduğunu gördük.

Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukashenko

Bekleyin bakalım. Nükleer enerji santrali kuracağız ve fazla elektrik olacak. Bir yer bıraktım orada. Çiftlikler kuracağız ve bu Bitcoin’leri madencilik yaparak satacağız. Dahası bir Bitcoin olduğu zaman onu satmak için bir problem olmadığını söylüyorlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku