Brezilya Ethereum ETF’sini Onayladı: ETH Fiyatı Üzerinde Etkisi Olur mu?

45

Brezilya Menkul Kıymetler Düzenleyicisi (CVM), en iyi altcoin Ethereum’un performansını izleyen ETF’yi onayladı. QR Capital’in ETF’si açık piyasada Ethereum satın alacak ve Gemini’ın saklama çözümlerini kullanarak güvence altına alacak.

Brezilya yatırımcılarının artık Ethereum (ETH)’a erişimi var

ETF’lerin lansmanı ile kriptoda önemli adımlar atan bir Blockchain yatırım şirketi olan QR Capital, bugün erken saatlerde, Ethereum ETF’sinin (QETH11 kodu) onaylandığını ve Brezilya Menkul Kıymetler Borsası’nda listelendiğini duyurdu. Borsa, Latin Amerika’da Ethereum’a yüzde 100 yatırım yapılan bir ETF’yi listeleyen ilk borsa olarak tarihe geçti.

Söz konusu ETF, CME CF Ethereum Referans oranını takip edecek ve kurumsal yatırımcılara standart ve güvenli bir risk sahasında kalma imkânı sağlayacak. Bu onay, şirketin Bitcoin ETF’sinin (QBTC11) piyasaya sürülmesinden üç hafta sonra geliyor. QR Varlık Yönetimi bir notta konuya dair şunları söylüyor:

Brezilyalı yatırımcı artık dünyanın en büyük ve en değerli iki kripto para birimine göre düzenlenmiş, basit ve güvenli bir şekilde erişme olanağına sahip. Fon, Winklevoss ikizleri tarafından kurulan kripto para birimlerinin sorumluluğu konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Gemini tarafından sağlanan güvenli ve kurumsal düzeyde saklamaya sahiptir. Bu sebeple borsalara kaydolmak, özel anahtarlar oluşturmak veya güvenli saklama konusunda endişelenmek artık gerekli değildir.

Brezilya’nın Ethereum ETF’sine onay verme sebebi ülkenin kötüye giden ekonomisi

Zorluklar içindeki Brezilya ekonomisi, ülkenin finansal sistemini ve sermaye akışını canlandırmak için yatırımcıları kripto para birimlerine teşvik ediyor. Bu, Brezilya borsasını ETF’leri listelemeye ve yatırımcılara kripto para birimleri ticareti için düzenlenmiş bir ortam sunmaya itiyor. Bununla birlikte, Ethereum ETF’si gibi Litecoin veya Cardano için bir altcoin ETF’sinin piyasaya sürülmesi, kripto para birimi değişimlerini geçersiz kılar.

Gerçekten de borsadaki ETF teklifleri doğrudan kripto borsalarıyla rekabet ediyor. Bir borsa cüzdanında fon tutmanın volatilitesini ve zorluğunu kripto yatırım sürecinden ayırdıklarından, ETF’ler yatırımcılar için daha kazançlı olabilir. Yatırımcıların bu altcoinleri borsalarda tutmaları için gerçek bir teşvik yok. Örneğin bunun yerine volatiliteyi ve riski azaltan bir Ethereum ETF’sinin hisselerini tutmayı tercih ediyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku