Brave Browser: Aylık kullanıcı sayısı 1 yılda % 130 arttı

0 8

Brave Browser son zamanlarda önemli bir kilometre taşına ulaştı. 20 milyon aktif aylık kullanıcı geçen yıl aynı zamanda 8.7 milyona yükseldi. Aktif günlük kullanıcı sayısı benzer bir oranda 3 milyondan 7 milyona yükseldi.

Brave platformundaki doğrulanmış içerik oluşturucuların sayısı geçen yıl 300.000den bugün yaklaşık 1 milyona çıktı. Brave katılımcıları Basic Attention Token (BAT) kullanarak reklamları görüntülemek için ödüllendiren gizlilik odaklı bir tarayıcı olarak biliniyor. Birçok kullanıcı kazandıkları tokenlerin bir kısmını veya tamamını webdeki içerik oluşturuculara ayırmayı tercih ediyor. Bu katılımcılar projenin başlangıcından bu yana içerik oluşturuculara 26 milyon BAT ödedi.

Brave Googleın Chrome ve Microsoftun Edge tarayıcılarına güç veren aynı yazılım tabanı olan Chromium üzerine kuruldu. Bu Chrome tarayıcı uzantılarının Bravede de çalıştığı ve benimseme engellerini kaldırmaya yardımcı olduğu anlamına geliyor. Ancak Brave kullanıcılarına rakiplerinden çok daha iyi gizlilik sunduğunu iddia ediyor. Ayrıca şirket yetkilileri Bravein güçlerini kullanıcıların kötüye kullandığına inanan çeşitli teknoloji devlerine karşı harekete geçmeye çağırdı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku