Gösterge, ortalama yatırımcı kârının % 115 e ulaştığı için BTC nin aşırı alım olduğunu işaret ediyor

0 0

Kripto pazarı ile birlikte başta Bitcoin bir gecede beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan keskin bir satış gördü.

BTC daha önce 13.800 Doların üzerinde işlem gördüğü için istikrarlı bir görünüm sergiledi ve boğalar söz konusu seviyede güçlü bir destek tabanı oluşturmaya çalışırken 14.000 Doların üzerinde bir hamle yapmayı hedefliyor. 

Bununla birlikte bir gecede fiyatının 13.430 Dolara kadar düşmesine neden olan büyük bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldı.

Bir analitik firması yakın tarihli bir tweetde ortalama Bitcoin yatırımcılarının karlılığındaki bir rallinin kripto para birimini “aşırı alım” bölgesine yerleştirdiğini belirtti.

Bu satışının yeni başlayabileceği anlamını taşıyor.

Ayıların kontrolü ele almasıyla BTC 13.800 Dolarlık ret ile karşılaşıyor

Bitcoin mevcut durumda 13.430 Doların biraz üzerinde işlem görüyor. Bu rallinin önceki haftanın başında 14.100 Dolara kadar işlem gördüğü fiyat civarında yer alıyor. 

Bu yükseliş ayıların bir miktar kontrolünü yeniden kazanmasından ve 13.800 Dolara doğru düşürmeden kısa bir süre için ayarlandı.

Dün gece şu anda konsolide olduğu 13.000 Dolarlık daha düşük bir bölgeye dönüşmesine neden olan yoğun bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldı.

Yatırımcıların karlılığı BTCyi aşırı alım bölgesine yerleştiriyor

Analitik firması Santiment önemli bir teknik göstergenin kripto para biriminin rallinin aşırı genişletildiğine dair yanıp sönen işaretler olduğunu açıkladı.

Bunun yatırımcılar arasında yüksek bir ortalama karla birleştiğinde daha fazla satış baskısının kaçınılmaz olduğunu gösterdiğini belirtti.

“Santimentden yeni Mvrv sapma modeli çeşitli zaman dilimlerinde ortalama yatırımcıların karlarına göre Bitcoinin aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor. Özellikle son 6 aylık zaman aralığında ortalama BTC yatırımcıları % + 114.7 karda.”

Bir sonraki Bitcoin trendlerinin nerede olacağı büyük olasılıkla bu son derece karlı yatırımcıların masadan para almaya başlayıp başlamadığına bağlı olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku