Böyle de bir tahmin var: Bitcoin 20 bin dolara ulaşmadan önce bir kez daha çökecek!

0 2

 Bitcoin uzun vadeli temelleri inanılmaz derecede boğa gibi görünse bile 10.000 doların altına düşme riski hala devam ediyor.

TradingView tabanlı bir analist tarafından sunulan bir işlem kurulumuna göre kripto para birimi 8.000-8.500 $ alanına düşebilir. Tarihsel olarak ilgili trend çizgisi direncinin üzerinde bir “koparma bölgesinde” BTC / USD gösterdi ve şimdi 12-000-14.000 $ aralığında tanımlanan bir satış alanına yaklaşıyor.

12.000-14.000 dolarlık alan direnç olarak tarihi bir öneme sahip. Sekizden fazla vesileyle BTC / USDnin yukarı yönlü ivmesini genişletmesini sınırladı. Boğalar onun etrafında temkinli davranarak yeni uzun pozisyonlarda düşüşe neden olur. Bu da ayıların kısa girişleri artırmasının önünü açıyor.

Aşağıdaki grafikte üstteki yeşil çubuk bölgedeki düşüş eğilimini gösteriyor.

Bu nedenle Bitcoin yükseliş ivmesini 14.000 dolara kadar uzatabilir. Bununla birlikte BTC rallisi olumsuz yönde keskin bir düzeltme izleyebilir. Böyle bir durumda TradingView.com analisti fiyatın 8.000 $ ların altına düştüğünü görüyor.

Ve düşüş eğilimini açıklamak için birden fazla teknik bakış açısı sundu.

Düşüş Anlamına Gelen Yarasa Deseni Oluşumu

Analist Bitcoin hakkındaki son görüşlerinden birine atıfta bulunarak aynı düşüş düzeltmesini 8 bin dolara doğru ancak farklı bir teknik modele dayanarak yineledi: Yarase Deseni.

Yarasa deseni bir trend geçici olarak yönünü tersine çevirdiğinde ve orijinal rotasında devam ettiğinde ortaya çıkan klasik bir geri çekilme ve devam etme yapısıdır. Bununla birlikte BTC / USD 12-14 bin $ alanına doğru işlem yapmaya devam edebilir ancak 10.000 $ ın altına düşme riski altında kalır.

 “BTCde potansiyel yarasa deseni oluşumunu keşfettikten sonra 12k bölgesinde anında test yapılmasını öneren son analizimi hatırlayabilirseniz. Bu görüş çok geçerliliğini koruyor ve buna güvenebilir ve yarasa hedefine ulaşıldıktan sonra olası bir geri dönüşü bekleyebiliriz. “

Bitcoin: 20.000 Dolar

Analist ayrıca 8.000 $ a doğru bir geri çekilmenin uzun vadeli piyasa görünümüne sahip yatırımcılar için ideal fırsatlar getireceğini de sözlerine ekledi.

Analistin grafiği Bitcoinin 8.000 $ a ulaşmasıyla 20.000 $ a doğru keskin bir toparlanma öngörüyordu.

Tahmin diğer temel analistlerin kripto para birimi hakkında söylediklerine uygun düştü: Giderek daha fazla yatırımcı onu Federal Rezervin politikalarına karşı güvenli sığınak olarak seçtikçe önümüzdeki çeyrekte daha da büyüyeceği şüphesiz.

ABD merkez bankası 2023 yılına kadar faiz oranlarını sıfıra yakın tutma sözü verdi. Ayrıca sınırsız şirket ve ABD devlet tahvili satın alma taahhüdü verdi. Politika uzun vadeli Hazine tahvillerinin getirilerinin sıfırın altına düşürülmesi riskiyle yatırımcıların tahvilleri bir arada tutmasını cazip hale getiriyor.

Bu arada ekonomiye sürekli olarak ABD doları enjeksiyonu doları küresel bir güvenli liman olma cazibesinin elinden alıyor. Aynı anlatı bir varlık olarak temelde yatan kıtlığı nedeniyle Bitcoinin daha da yükselmesine yardımcı olmayı da amaçlıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku