Borsalardaki BTC miktarı 21 ayın en düşük seviyesinde

0 0

Kripto para borsalarındaki BTC miktarında gün geçtikçe azalma yaşanıyor. Buna göre yapılan araştırma doğrultusunda kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarı Şubat 2020 tarihinden bu zamana kadar 35 milyar dolar azaldı.

Glassnode tarafından elde edilen veriler kripto para borsalarındaki BTC miktarının Kasım 2018den bu yana en düşük seviye olan 26 milyon BTC olduğunu gösteriyor.


                                                         Borsalarda bulunan BTC miktarı

Kullanıcılar Mart ayında gerçekleşen fiyat düşüşü sonrası paralarını saklama yoluna giderek borsalardan çekme eğiliminde bulundu.

O süreçten bu sürece dek yaklaşık 300.000 BTC borsalardan çekildi. Bu durum kullanıcıların varlıklarını yakın zaman içinde satma niyetinde olmadıkları anlamını taşıdığı için yükseliş göstergesi olarak kabul ediliyor. Çünkü aynı hareket daha önce gerçekleştiğinde Bitcoinin fiyatı 5.000 doların altından neredeyse 12.000 dolara kadar çıktı.

Öte yandan borsaların tümünde BTC miktarında eşit derecede bir azalma olmadı. Bazılarının BTC miktarı diğerlerine nazaran çok daha hızlı azaldı. Buna bir örnek vermek gerekirse Bitfinex Mart ayında yaşanan çöküş sürecinde yaklaşık 200.000 BTC elinde tutarken mevcut durumda yalnızca 60.000 BTC bulunduruyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku