Bitcoin’de düşüşe rağmen kontrol hala boğalarda mı?

0 0

Bitcoin fiyatı 11 bin bin 600 dolarlık kritik kısa vadeli destek seviyesine doğru düşerken bugün bazı zayıflık belirtileri gösteriyor.

Bu şu anda içinde bulunduğu işlem aralığının alt sınırıdır ve üst sınır 12 bin dolardır.

Bu aralık son birkaç haftadır güçlü kaldı ve bunun üst sınırını geçen her ziyaretin geçici olduğu kanıtlandı.

Bu kısa vadeli zayıflığa rağmen analistler BTC’nin devam eden düşüşünün kısa ömürlü olabileceğini gösteren birkaç önemli faktörün olduğunu ve daha fazla potansiyel olarak yükselişin pek yakın olduğunu belirtiyor.

Yatırımcıların karlılığına bakıldığında Bitcoinin şu anki fiyat seviyesinin hemen altında önemli bir destek olduğunu gösterdiğinden zincir içi veriler bu olasılığı destekliyor gibi görünüyor.

Bitcoin satış baskısı yükseldikçe 11 bin 600 dolar desteğine doğru kayıyor

Bu makale yazılırken Bitcoin 11 bin 700 doların hemen altında işlem görüyor. Bu boğaların mevcut işlem aralığını parçalamaya çalıştığı bu haftanın başlarında belirlenen haftalık en yüksek seviyesi olan 12 bin 400 dolardan kayda değer bir düşüşe işaret ediyor.

Kripto para biriminin mevcut zayıflığı birleştirilmiş kripto piyasasında şok dalgaları yolladı ve Ethereum şu anda 400 dolarlık destek seviyesini test ederken diğer birçok altcoin kayda değer kayıplar yaşadı.

Bu geri çekilme piyasanın makro gücünü geçersiz kılmış gibi görünmüyor ve birden fazla teknik faktör BTCnin kısa vadede bazı yükselişler görecek şekilde iyi konumlandığını gösteriyor.

“Byzantine General” takma adı altında işlem yapan bir analist bu faktörlere işaret ederek tarafsız finansmanın bozulmamış bir yükselen üçgenin ve Ağustos ayının başından bu yana daha yüksek düşükler belirleme kabiliyetinin olumlu işaretler olduğunu açıkladı.

Tüm bu faktörlerin birleşmesinin bu mevcut fiyat hareketini Mayıs ve Temmuz ayları arasında görülen konsolidasyona “benzer” hissettirdiği sonucuna vardı ve bunun “yalnızca yükseliş olarak kabul edilebileceğini” ekledi.

Veriler BTCnin büyük bir destek bölgesine yaklaştığını gösteriyor

Bitcoinin boğa durumunu daha da güçlendiren 11 bin doların altındaki bölgede var olan muazzam miktarda destek oldukça olumlu bir faktör.

Blockchain analiz platformu IntoTheBlocktan elde edilen veriler bu destek nedeniyle düşüşün yakında yavaşlamaya başlayabileceğini gösteriyor.

Platformun “Para Etrafında Fiyatın Küresel Girişi / Çıkışı” göstergesi 11 bin300 dolar ile 11 bin700 dolar arasındaki fiyat bölgesinin satın alma baskısıyla dolu olduğunu ortaya koyuyor.

Ayrıca satış baskısının 11 bin 700 ila 12 bin ABD Doları arasında yükseldiğini gösteriyor ancak bu bölge aşıldığında BTC için açık bir yükseliş imkanı var.

Satıcılar 11 bin doların altındaki bölge genelinde bağlanan desteği bozacak kadar güç kazanmadıkça devam eden düşüş geçici olabilir.

Şu anda piyasa değerine göre 1. sırada yer alan Bitcoin son 24 saat içinde yüzde 2.95 düştü. BTC 24 saatlik hacmi 2458 milyar dolar olan 21257 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku