Altcoinlerde son durum ne? Ufukta yeni bir altcoin sezonu var mı?

0 5

Birkaç zincir içi ölçüm yeni bir alt sezon lehine. Bitcoinin hakimiyeti 2020 boyunca önemli ölçüde düştü.

Birçok kripto para birimi yatırımcısı altsezonun 2020 ortalarında bir yerde başladığını düşündü ancak en son piyasa gerilemesi Bitcoinin hala Ethereumun yanında lider olduğunu açıkça ortaya koydu. Fakat son iki yılda Bitcoinin hakimiyetinin zirvesi Eylül 2019da yüzde 70 idi. Bu hakimiyet şu anda yüzde 58e düştü.

Bu sayının Bitcoinin gerçek hakimiyetini doğru bir şekilde yansıtmadığını unutmamak önemli. Çünkü pek çok stablecoin altcoinlerin piyasa değerini artırıyor ve tabii ki her gün daha fazla kripto para oluşturuluyor.

Toplam piyasa değeri Ocak 2018de 816 milyar dolarla büyük bir boğa koşusu sırasında zirveye ulaştı. Son rallilere rağmen şu anki rakam sadece 334 milyar dolar bu da yukarı yönlü potansiyelin çok büyük olduğu anlamına geliyor.

Kripto para birimlerine ilgi artıyor mu?

Özellikle 2020de birkaç önemli trust fonu dijital varlığı satın almaya başladıktan sonra Bitcoine olan ilgide önemli bir artış gördük. Maalesef bu aniden altcoinlerin güçlenmesine neden olmuyor.

Ethereum çoğu token blok zincirinin üzerine inşa edildiğinden altcoinlerin lideri olmuştur. Ağa katılan ortalama yeni adres sayısı 2020de kesinlikle arttı. Ocak ayında ortalama günlük 75.000 adres civarındaydı. Ağustos Eylül ve şimdi Ekim günde ortalama 114.000 ile kayda değer bir büyüme görüyor.

ETH Yeni ve Aktif Adresler

Benzer şekilde Ethereum için aktif adres sayısı da 26 Ocakta 195.000den 2 Ağustosta 626.000e ve şu anda 428.000e yükseldi bu da iki kat daha yüksek.

2020nin en iyi performans gösteren altcoinlerinden biri dokuz aydan daha kısa bir sürede 176 dolardan 20 dolara kadar yükselen ChainLink oldu.

 Ağa katılan yeni adreslerin artan eğilimi burada daha da belirgindir Ekimde ortalama dört kat daha yüksek Ağustosta zirvede 10 kat daha yüksektir.

Toplam Altcoin Sermayesi

CoinMarketCape göre Bitcoin hariç altcoinlerin toplam piyasa değeri iki yılın en yüksek seviyesinde. Son zirve 26 Haziran 2019da 142 milyar dolardı yeni zirve bir ay önce 169 milyar dolarla gerçekleşti bu belki de altseasonun bir kırılma göreceğini gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku