Borsadaki bu gelişme Bitcoin i olumsuz etkileyebilir

0 0

Hedge fonları koronavirüs salgını sırasında etkileyici bir şekilde yükselen kısa hisse senetlerine koşarken Bitcoin daha geniş olumsuz düzeltmeler yapma olasılığıyla karşı karşıya.

Financial Timesa göre bazı fon yöneticileri teknoloji ev spor salonu ekipmanı market perakende ve sağlık hizmetleri ile bağlantılı hisselere karşı ilgilerini artırdı. Örneğin Singapur merkezli uzun vadeli riskten korunma fonu Longlead Capital Partnerstan Tim Campbell bu hisse senetlerini “COVID pandemisinden en fazla kazananlar” olarak adlandırdı.

Kurucu ortak ve baş yatırım sorumlusu pandemiden para kazanan bazı hisse senetlerinin mevcut kazanç yörüngesinin uzun vadede sürdürülemez göründüğünü belirtti. Bir noktada bunların koronavirüs öncesi büyüme oranına geri döneceklerini tahmin etti.

Analistler özellikle pandemi sırasında en kötü görünen hisse senetlerini bile destekleyen aşırı düşük faiz oranları ve devasa merkez bankası ve hükümet teşviki ortamında hisse senedi piyasasını kazananların gerçek değerini tahmin etmenin karmaşık göründüğünü iddia ettiler.

Morgan Stanleyde baş varlık stratejisti Andrew Sheets yılın en iyi performans gösteren sektörü olan teknoloji sektörünün en büyük düşüş yaşayabilecek sektörlerin başında yer aldığını belirtti. Stanley Financial Timesa şunları söyledi:

“Aşı bulmakta başarılı olursak ve piyasa 2021in daha normal göründüğünü düşünürse yatırımcılar” Şimdi olduğu kadar iyi olan şirketleri satmama ve döngüsel kazançları daha fazla olan şirketleri satın almama izin verin “diye düşünebilir.”

Bitcoin

Bitcoin ve ABD borsası beraber yükseldi ve koronavirüs pandemisinin ortasında beraber değer kaybetti.

Analistler Federal Rezervin sıfıra yakın faiz oranlarının sonsuz tahvil satın alma programı ile birleştiğinde ABD devlet tahvillerinin getirilerini kısalttığını belirtti. Sonuç olarak yatırımcıların daha riskli varlıklara olan iştahı arttı ve bu da onları kripto para birimlerine ve hisse senetlerine yönlendirdi.

Dahası ABD Kongresinin 2 trilyon dolarlık bir teşvik yardımını geçirme kararı ABD dolarını vurguladı. Bu yatırımcıları öncelikle Bitcoinden yararlanarak başka yerlerde sığınak aramaya yöneltti. Ve bu doların düşüşü sırasında yüzde 200den fazla arttı.

ABD borsasında olası bir düşüş Bitcoini benzer bir dezavantajlı yola sokma riskini taşıyor. Uzun vadeli kripto yatırımcısı Gordon Gekko buna “ikinci dalga etkisi” adını verdi – burada yatırımcılar başka yerlerdeki kayıpları telafi etmek için en karlı varlıklarını terk ettiler.

Bu Mart 2020de gerçekleşti

Hisse senedi piyasası normalden daha sert düşüş işaretleri gösterdiğinde yatırımcılar en karlı varlıkları nakit karşılığında kısaltarak portföylerinin risklerini azalttılar. Sonuç olarak çökmeden önce en iyi performans gösteren varlıklardan ikisi olan altın ve Bitcoin S&P 500 Dow Jones ve Nasdaq Composite ile birlikte düştü.

Bitcoin İçin İyi Haber

Patlayan borsaya karşı ciddi bahisler yapan fon yöneticileri de sermayelerini kaybetme riskiyle karşı karşıya. Bunun nedeni Kongrenin ikinci koronavirüs yardım tasarısını 3 Kasım ABD başkanlık seçimlerine kadar geçireceği umutlarından kaynaklanıyor.

 

1.6 trilyon dolar ile 2.3 trilyon dolar arasında değişebilen paket nakit tutma cazibesini daha da azaltacaktır. Sonuç olarak yatırımcılar hisse senedi ve emtia piyasalarına “Alternatif Yok” denilen faktöre göre daha fazla para enjekte edeceklerdi.

Bitcoin de bu duyarlılıktan yararlanabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku