Bitcoin in borsa ile korelasyonu arttıkça 10.000 Dolar için mücadeleye devam ediyor

0 0

Bitcoin yedi gün önce 10.400 Dolarlık seviyede işlem görürken şu anda 10.300 Dolar civarında kararsız bir tutum sergiliyor.

Bitcoin hafta boyunca birkaç defa 10.000 Doların altına düştü. Binanceda yaklaşık 9.800 Doları gördü. Birçok yatırımcı CME arasındaki aralığı 9.600 Dolar seviyesinde kapatacağını düşündü ancak BTC büyük ölçüde kararsız davrandı.

Bununla birlikte S&P 500 NASDAQ ve DJI gibi endekslerle senkronize olarak hareket eden Bitcoin fiyatı küresel piyasalarla giderek daha fazla korelasyon içerisinde bulundu.

DeFi tabanlı kripto para birimlerinin baskı hissetmesi altcoinlerinde haftaiçinde zayıflık belirtileri göstermesine sebep oldu.

Popüler Uniswap çatalı olan Sushiswapın anonim yaratıcısının protokolün kalkınma fonundan milyonlarca ETHyi boşaltmasıyla birçok altcoin düşmeye başladı.

Protokolün geliştiricisi bu durumdan sonra protokolün hazinesine 14 milyon dolarlık ETHyi geri ödedi.

Diğer yandan yetkililer Blockchain tabanlı gizlilik çözümlerini kırma arayışlarına devam ediyor. ABD İç Gelir Servisi (IRS) Moner veya Bitcoinin Layer 2 Lightning Network gibi gizlilik odaklı coin protokollerini başarılı bir şekilde kıran uzmanlar için 625.000 Dolara kadar ödeme yapacağını açıkladı.

BTCnin dolar değerinin yaklaşık 2.000 ABD Dolarını kaybettiği en son fiyat düşüşüne rağmen en az bir tam BTCye sahip olan insan sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesinde bulunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku