Bitcoin ”Aşırı Korku” Bölgesinde: 3 Analistten Kritik Değerlendirme!

782
Kripto para piyasası, koronavirüs’ün NU varyantının yol açtığı panik nedeniyle dün büyük kayıplar yaşadı. Bitcoin (BTC) kritik destek noktası olan 55 bin dolar seviyesini kaybederken, an itibariyle toparlanmaya çalışıyor.

 

 Eight Global: Bitcoin, 52,5 bin dolara düşebilir

Uzmanların ayı piyasasına yönelik açıklamalarının ardından, Bitcoin, bir kez daha yeşilde işlem görüyor. Bitcoin, 2021’in başlangıcında 29. 286 dolar seviyesinde işlem görürken, an itibariyle 54.791 dolardan işlem görüyor. Bu da sene başından beri yüzde 88’lik bir artış anlamına geliyor. BTC, 1,04 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ve yüzde 41,6’lık bir piyasa hakimiyeti ile durgun bir fiyat hareketi seyrediyor. Kripto para piyasası bir belirsizlik içinde ve uzmanlar piyasanın Kasım ayının başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, ivmesini kaybedip kaybetmediği konusunda ikiye bölündü. Kripto danışmanlık ve eğitim platformu Eight Global BTC fiyatı için şu açıklamayı yaptı:
 Ne yazık ki, Bitcoin 59,5-60,5 bin dolarlık kritik direnç bölgesini kırmayı başaramadı ve şimdi daha düşük bir dip yapıyor. BTC’nin şu anda işlem gördüğü yeşil böle destek olarak kalmalıdır; tutmazsa, BTC’nin 52,5 bin dolara düştüğünü görebiliriz.

Bitcoin, Korku ve Açgözlülük Endeksi ise alarm veriyor. BTC, 43 bin dolardan bu yana ilk kez “aşırı korku” bölgesine girdi. Bitcoin, dün yaklaşık 58 bin dolardan işlem gördükten sadece birkaç saat içinde yaklaşık 53.700 dolara düştü. Sertifikalı bir teknik analist olan Crypto Birb, konuyla ilgili şu düşünceleri paylaştı:

Bitcoin, aşırı korku bölgesine döndü. Bitcoin’in 50 bin doların üzerindeyken aşırı korku bölgesinde olması bana inanılmaz geliyor.

 Michael van de Poppe: yeni bir döngü başladı

Önde gelen kripto para analisti Michael van de Poppe, analist Plan B’nin Kasım ayı sonunda 98 bin dolar fiyat öngören stok-akış modeli hedefinin kaçırılacağı için uzun bir döngü gerçeğinin başladığını kabul etti. Analist, “Düzeltme bitti mi? Bilmiyorum. Dünden itibaren tüm hareket tersine döndü ve Bitcoin (BTC)’de yeni düşüşler yarattık. Bu arada, dünya tekrar COVID konusunda paniğe kapıldı.” ifadesini kullandı.

 

CoinMarketcap istatistiklerine göre, kripto para piyasası, son 24 saat içinde yeşile dönerek, neredeyse yüzde 1,5 oranında büyüdü. Piyasa değeri tekrar 2,5 trilyon doların üzerine çıkmayı başardı. Daha fazla Bitcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku