Boğalar yeni bir yükseliş trendini tetiklerken Bitcoin, kritik bir seviyeye ulaştı

0 0

Kripto para piyasası ve başta Bitcoin son birkaç aydır en yoğun makro konsolidasyon aşamalarından birinde sıkıştı.

BTC 10.000 Dolar ile 12.400 Dolar arasında işlem görüyor ve mevcut durumda söz konusu iki seviye arasında doğrudan konsolide oluyor.

Şu anda bulunduğu seviyenin hemen üzerindeki bölgenin güçlü bir direnç olarak hareket etmesi mümkündür. Çünkü bir analiste göre bu alan 20.000 Dolardan dahi daha önemli bir bölgedir.

Kendisi psikolojik bir öneme sahip olan 20.000 Dolarlık bölgenin bir fırlamadan ibaret olduğunu ve teknik bir önem taşımadığını belirtti.

BTC 11.000 Dolarda konsolide oluyor

Bitcoin yazım sırasında 11.450 Dolar olup % 1in biraz altında işlem görüyor. Bu son birkaç gün boyunca yer aldığı fiyat seviyesidir.

Spekülatörlerden ayı sınıfının birkaç gün önce keskin bir satış girişiminde bulunması boğalar tarafından hızla absorbe edildi.

Kripto piyasasındaki bir sonraki adımı belirleyecek ölçüt Bitcoinin 11.600 Dolarlık direncin üzerine çıkıp çıkmayacağına bağlı olarak değişiklik gösterecek.

Bu seviyenin altında yer alması ise orta vadede ciddi bir düşüşün görülebileceği anlamına geliyor.

BTC şu anda çok önemli bir makro düzeyde işlem görüyor

Bir analist Twitter aracılığıyla Bitcoinin şu anda işlem gördüğü yerlerde makro trendi için 20.000 Dolardan daha önemli olduğunu ve tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece bazı psikolojik öneme sahip bir patlama olduğunu belirtti.

Analist aşağıdaki tabloyu işaret ederek “ATH fırladı bu nedenle şimdi her şeyden daha çok psikolojik bir seviye. Fiyatın zaman içinde nasıl dağıtıldığına bağlı olarak önemli olan şey tam burada” dedi.

Bitcoin 11.600 Dolarlık seviyeyi kırana kadar yakın vadeli görünümü ile ilgili kesin konuşmak mümkün değildir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku