Bitcoin (BTC) Madencilik Zorluğu Sene Başından Beri İlk Kez Düşüş Kaydetti

0 33

Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu, Çin’in, iç Moğol bölgelerindeki kripto para madenciliği çiftliklerine yönelik baskısının ortasında 2021’de ilk kez yüzde 1,27 azaltılarak 21,45 T’ye düştü. Çin eyaleti, hükümet tarafından belirlenen karbon emisyonu hedeflerini karşılayamadığı için tüm kripto para madenciliği operasyonlarını ve yüksek oranda enerji tüketen diğer endüstriyel faaliyet bölgelerini kapatmak için bir yasa tasarısı hazırladı. Moğolistan, Bitcoin madenciliği için en önemli üçüncü Çin eyaleti olarak kabul ediliyor.

Madencilik zorluğu, madencilerin Bitcoin ağındaki işlemleri onaylaması için çözmesi gereken işlemler için harcanan eforu ifade ediyor. Zorluğun fazla olması, blok ödülü için rekabetin de fazla olduğunu gösteriyor ve katılım için teşviği azaltıyor.

Mekanizma, Bitcoin için denge sağlayıcı bir işlev görüyor ve ağın güvenliğinin, fiyatın veya aktivitenin önemli ölçüde düşmesi halinde bile yüksek olmasını sağlıyor.

Madencilik zorluğunun düşürülmesi de arka arkaya dört artıştan sonra geldi ve bu bağlamda, yüzde 1’lik bir dalgalanma normal kabul edilir. Ayrıca, kar elde etme baskısının yüksek olduğu göz önüne alındığında, madenciler arasındaki rekabetin daha düşük bir Bitcoin fiyatında daha yüksek olduğuna inanılıyor. Diğer yandan Bitcoin fiyatı, 2017’nin ATH’sinin neredeyse 3 katına ulaşıp, 58 bin dolar’ı aştı için, madencilerin daha düşük bir yatırımla kar elde ettiği için, tamamlanma işlemi rahatladı.

Çin’in Bitcoin madenciliği baskısının ardından, ABD, İran ve Kazakistan da dahil olmak üzere diğer birçok ülke, madencilerin Çin’den kendi ülkelerine taşınmalarını cezbetmek için kripto para madenciliği için daha iyi düzenlenmiş bir ortam sunmak istiyor.

 Bitcoin (BTC) Fiyatında Yaşanan Düzeltme Devam Ediyor 

Bitcoin fiyatı,  geçtiğimiz haftasının çoğunu 50 bin dolar’ın altında geçirdi ve şu anda 52 bin dolar’lık direnci aşmaya çalışıyor. Lider kripto para birimi, Şubat ayı başlarında 58.348 dolar’lık yeni bir ATH’ye yükseldi ve hemen ardından yaklaşık yüzde 20’lik keskin bir fiyat düzeltmesi kaydetti. Bitcoin, o zamandan beri, 50 bin dolar’ın altında konsolide ederek 45 bin dolar seviyesinde güçlü bir destek oluşturuyor.

Borsa çıkışları ve balina birikimi devam ederken, zincir üstü ölçümler oldukça güçlü ve lider kripto para biriminin zirvesinden çok uzak olduğunu gösteriyor. Kurumlar, özellikle de MicroStrategy, olabildiğince dip’ten satın alma misyonundalar. Yazılım devi, geçtiğimiz günlerde 10 milyon dolarlık dördüncü alımını gerçekleştirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku