Grayscale Bitcoin Trust’tan Kritik Açıklama: Kurumsal Yatırımcı Satıyor mu?

187

Bybt’den elde edilen veriler, Grayscale Bitcoin Trust’ın yatırımcılarıyla iyi iş çıkardığını ve yılın son kilidinin yalnızca 58 BTC’ye ulaştığını gösteriyor. Grayscale Bitcoin Trust, yatırım aracının acı çektiğine dair bazı raporlara rağmen iyi performans göstermeye devam ediyor. Grayscale’in çeşitli kripto para fonlarına ilişkin veriler, kurumsal yatırımcıların hisse için yaygara kopardığını gösteriyor.

Grayscale Bitcoin Trust’ın korkuları dindi

Analistler, yılın son kilidinin milyarlarca dolar değerinde Bitcoin (BTC)’nin piyasaya aktığını göreceğini söylemişti. Bu gerçekleşmedi ve firma sadece 58 BTC’lik hissenin kilidinin açıldığını gördü. Bir sonraki kilit açmanın 2022’de olması bekleniyor. Büyük oyuncuların kripto yatırımlarını sıkı sıkıya tuttuklarını gösteren çok önemli bir kanıt. Bitcoin’in fiyatının mayıs ayında düşmesinden bu yana çok az satış oldu ve bu, varlığın uzun vadeli beklentilerine kayda değer bir güven gösterdi.

Grayscale Bitcoin Trust fonunun toplam tutarı yaklaşık 649.000 BTC’dir ve bu da yaklaşık 31 milyar dolar tutarındadır. Bu, son 30 gündeki bir düşüş olsa da düşüşün kendisi minimaldir ve birkaç ay öncesine göre büyüme gösterir. Hisse başına holdingler, pazar payı olan 37,90 dolara göre %15’lik bir prim olan kabaca 44,40 dolardır. özellikle diğer varlık tröstleri de iyi gidiyor. Stellar (XLM), satın alınan bir milyondan fazla hisse ile 30 günlük en büyük değişikliği kaydetti. Yönetim altındaki toplam varlıklar 42 milyar doların biraz altında, bu da hızla popüler hale gelen Grayscale için gerçekten şaşırtıcı bir başarı.

Morgan Stanley daha fazlasını alır

Kurumsal yatırımlardan gelen bu güven, daha büyük oyuncuların piyasaya girmesi veya yatırımları ikiye katlaması nedeniyle küçük bir olay değil. SEC tarafından hazırlanan rapor, Morgan Stanley’nin Grayscale Bitcoin Trust’ta 900.000’den fazla hisseye yatırım yaptığını gösteriyor. Bu, Morgan Stanley Insight Fund’a eklenecek olan 27,5 milyon doların üzerindedir.

Bankanın iki portföyü daha kendi fonlarına önemli miktarda pay ekleyerek, satın alınan toplam hisse adedini bir milyonun üzerine çıkardı. Morgan Stanley, lider kripto para birimi Bitcoin ve diğer altcoinlere yatırım yaparken, henüz yeni başlayan kripto para birimlerine yatırım yapmayan en büyük isimlerden biri ve kesinlikle piyasaya biraz baharat katacak gibi görünüyor. Firma, bu yılın haziran ayında 28.000 adet hisseye yatırım yaptı. JPMorgan Chase ve Goldman Sachs gibi büyük firmalar kripto piyasasıyla ilgilenmeye başladı. Goldman Sachs, bir DeFi ETF başvurusunda bulunurken, JPMorgan zengin müşterilere kripto fonları sunmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku