Bloomberg’den İddialı Bitcoin Analizi: Kısa Vadede Bu Seviyelere Hazır Olun!

1.246

Bloomberg’in yakın tarihli bir makalesine göre Bitcoin, temmuz ayında ulaştığı en düşük seviyeden bu yana yüzde 90’dan fazla yükseldikten sonra mayıs ayındaki zirvesine doğru yükseliyor. Ayrıca, Bitcoin’in Korku ve Açgözlülük Endeksi’nden elde edilen verilere göre BTC trader’ları aşırı derecede açgözlü hale geliyor. Singapur’daki Luno borsasında Asya Pasifik bölgesi başkanı Vijay Ayyar’a göreyse, BTC fiyatının 80.000 dolara, hatta 85.000 dolara yükselmesi oldukça olası.

BTC 57.000 doları aşıyor, kısa vadede 50.000 doları tutması gerekiyor

11 Ekim’de, lider kripto para birimi nihayet 57.900 dolara yükselerek 57.000 dolar eşiğini geçmeyi başardı. BTC, 20 Temmuz’da 29.856 dolara düştükten sonra yüzde 90’dan fazla bir toparlanma gösterdi. Öte yandan Grayscale’in kurucusu milyarder Barry Silbert tarafından kurulan Digital Currency Group tarafından satın alınan Luno ticaret platformundan Vijay Ayyar’a göre, kısa vadede 50.000 doların üzerinde kalması koşuluyla en büyük kripto para birimi Bitcoin 80.000 dolar veya 85.000 dolara ulaşma şansına sahip.

Bloomberg, lider kripto para biriminin mayıs ayında ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.800 doları önemli ölçüde aşabileceğini gösteren grafikler paylaştı. Ters bir Baş ve Omuz modeli, Bitcoin (BTC)’in 79.000 dolar seviyesine yükselme olasılığını gösteriyor. Bloomberg tarafından paylaşılan verilere göre, bir Ichimoku sinyali ve vadeli işlemler piyasası da bu yılın sonunda 80.000 dolara kadar potansiyel bir artış olduğunu gösteriyor.

Mike McGlone’a göre artan ABD borcu Bitcoin için olumlu

Başka bir Bloomberg uzmanı olan varlık stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in bu yıl dördüncü çeyrekte önemli kazanımlar elde etmesini bekliyor. McGlone’a göre artan ABD borcunun ve potansiyel ödeme vadesi gibi gerilimlerin Bitcoin’in 4. çeyrekte benzersiz bir fiyat artış aşamasına girmesine yardımcı olabilir. McGlone, bu yılın başlarında Bitcoin için yıl sonu fiyat hedefi olarak 100.000 dolar gibi devasa bir fiyat beklediğini dile getiriyor.

Yazım sırasında, Bitcoin 56,950 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, Korku ve Açgözlülük Endeksi şimdi “aşırı açgözlülük” anlamına gelen 78’i gösterdiğinden, trader’lar BTC’ye karşı aşırı derecede açgözlü hale geliyor. JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’un Bitcoin’in değersiz olduğu iddiasıyla ilgili son açıklamasına ve Çinli yetkililerin Eylül ayında açıkladıkları kripto işlemleri ve madenciliği yasağını yasallaştırmanın yollarını aramasına rağmen Bitcoin büyümeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku