Bloomberg: Bitcoin beş yılda 100 bin dolara ulaşacak

0 0

Bloomberg analisti Mike McGlone bitcoin fiyatının 2025 yılına kadar 100.000 $ a ulaşacağını tahmin etti.

McGlone fiyatın 2017de 1.000 $ dan 10.000 $ a çıkmasının dört yıl sürdüğü dönem de dahil olmak üzere geçmiş Bitcoin trendlerine ilişkin argümanını öne sürdü.

Bloombergin Ekim ayı Crypto Outlook raporunda “Dolayısıyla olgunlaşma için bu zaman dilimini iki katına çıkarmak fiyatı yaklaşık beş yıl içinde 100.000 dolara çıkarabilir” dedi. “Çoğu talep ve benimseme önlemi Bitcoinin yükseliş pozisyonunda kalma olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor.”

McGlone 30 günlük BTC adreslerinin benimsenmesi için en önemli ölçütlerin yaklaşık 15.000 $ lık bir fiyata eşdeğer olduğunu gözlemledi ve şu anki 10.700 $ lık fiyatlarda en iyi kripto para biriminin büyük ölçüde değerinin az olduğunu gösteriyor. Dijital varlığın 2020nin sonunda 14.000 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor.

Glassnode verilerine göre aktif bitcoin adreslerinin sayısı 981.000e yükseldi bu yılın başında varlığın fiyatının ortalama 7.700 dolar olduğu 684.000den. Aktif adresler 23 Aralık 2018de yaklaşık 11 milyona ulaştığında bitcoin ortalama olarak 14.800 dolardan işlem gördü.

Bloombergde kıdemli bir emtia stratejisti olan McGlone aynı zamanda bitcoinin artan hashrateine artan kurumsal yatırımcı ilgisine sınırlı arzına ve gelecekteki fiyat büyümesi için potansiyel anahtar itici güçler olarak küresel makroekonominin başarısız olduğuna işaret etti. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) örneğini “yatırımcı talebinin doğrudan bir göstergesi” olarak kullanıyor.

Grayscale yaklaşık 450.000 BTCye eşdeğerdir. Bir yıl önce kurumsal yatırımcı ilgisinin arttığını gösteren bu miktarın yarısından azını elinde tutuyordu. Rapora göre borsada işlem gören en büyük ürün olan GBTCdeki girişler bu yılın üçüncü çeyreğinde yeni bitcoin arzının yaklaşık % 70ini emdi.

Rapor ayrıca Tether (USDT) piyasa değerinin 2021 yılına kadar Ethereumu (ETH) geçerek dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi haline geleceğini tahmin ediyor. Geçtiğimiz aylarda daha fazla yatırımcı coinlerinin değerini korumak için stablecoinlere baktıkça tetherin piyasa değeri 156 milyar dolara çıktı. ETH piyasa değeri şu anda 396 milyar dolar civarında seyrediyor.

“Altının dijital versiyonuna (bitcoin) ve dolar gibi bir kripto varlığa olan talebi belirten mevcut trendler devam ederse tetherin piyasa değeri gelecek yıl Ethereumu geçebilir” dedi. “Stablecoinlerin artan şekilde benimsenmesi muhtemelen merkez bankası dijital para birimlerinin habercisi ve altcoinlerin spekülatif aşırılıklarından daha dayanıklı olacağını vaat ediyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku