Bloomberg Analistlerine Göre Bitcoin 2021 Yılı İçerisinde 50 Bin Dolar Olacak

0 4

 Bloomberg analistleri tarafından hazırlanan bir rapora göre lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2021 yılı içerisinde mevcut değerinin iki katından fazla olabilir.

 “Bitcoinin makroekonomik teknik ve arz-talep göstergeleri Bitcoinin 50 bin dolar seviyesini hedeflediğini ve 2021 yılı içerisinde 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşacağını işaret ediyor.”

 2017 yılında 1.800 dolar civarından işlem gören Bitcoine olan talebin artması ve özellikle 2020 yılı içerisinde kurumsal katılımcıların artması sebebiyle talep-arz mekaniği şu anda çarpık bir yükseliş gösteriyor.

 Bloomberg analistleri büyük merkez bankalarının ve hükümetlerin yakın zamanda enflasyon artırıcı teşvik programlarını küçültme veya durdurma olasılığının düşük olması nedeniyle mevcut eğilimin 2021 yılında da devam etmesini bekliyor. Koronavirüs kaynaklı yavaşlamaya karşı koymak isteyen yetkililerin alışılmışın dışında benimsediği politikalar bu yıl içerisinde dijital altın olarak kabul edilen Bitcoine ve altına olan talebin artmasına sebep oldu.

 Bloomberge göre geçmiş veriler de 50 bin dolarlık bir yükselişe işaret ediyor. Bitcoinin son olarak 19 bin 920 dolarlık yeni bir rekor seviyeye yükselişi 11 Mayısta gerçekleşen Bitcoin yarılanmasından yaklaşık yedi ay sonra olması lider kripto para için tarihin tekerrür ettiğini ortaya koyuyor. Temmuz 2016da da arzın azalması ile birlikte benzer fiyat hareketleri ortaya çıkmıştı.

 Aynı analistlere göre ortaya çıkan olasılıklar boğalar lehine yığılmış gibi görünse de lider kripto para biriminin küresel hisse senedi piyasaları ile birlikte Mart ayında yaşadığı çöküşe benzer bir duruma karşın halen savunmasız görünüyor. Ancak popüler analistler Bitcoin için 10 bin dolar altında bir seviyeyi öngörmüyorlar.

 Küresel borsalar koronavirüs kaynaklı durgunluk korkusuyla Mart ayında çöküşe geçmesi ile birlikte Bitcoinde aynı gün 3 bin 867 dolar seviyesini ziyaret etti. Lider kripto paranın fiyatı 11 Mayısta gerçekleşen Bitcoin yarılanmasından önce hızla tekrardan 10 bin dolar seviyesine yükselebildi.

 Piyasa değerine göre lider konumda bulunan Bitcoin Aralık 2017de ulaşılan önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19 bin 783 dolar seviyesini geçerek hafta başında 19 bin 920 dolar ile rekor bir seviyeye ulaştı.

 Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 18 bin 982 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku