Bloomberg Analistinden Çarpıcı Altın ve Bitcoin Açıklaması: Fonlar Buraya Akıyor

449

Önde gelen Bloomberg analisti Mike McGlone, kripto para piyasasında yaşanan sert düzeltmeye rağmen, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in yıl sonuna kadar hala 100 bin dolar seviyesine ulaşma şansına sahip olduğunu belirtti. Analist, bu tezini desteklemek için önemli bir neden ortaya koydu.

Fonlar Bitcoin’e Akıyor!

Stansberry Research ile yaptığı son röportajda McGlone, kripto paralar ve altınla ilgili bir gerçeği hafife aldığını belirtti. Ünlü analiste göre, özellikle altından çıkan fonların Bitcoin ve Ethereum’a akmaya devam etmesi, BTC fiyatının uzun vadede yeni ATH’lere ulaşacağına işaret ediyor. McGlone’a göre, bu gelişme, önde gelen iki kripto para biriminin altına rakip olarak ortaya çıktığının somut bir kanıtı. BTC, 21 milyon ile sınırlı bir arza sahipken, altının sınırsız bir arza sahip olması bu süreçte önemli bir faktör.


Analist, yetkililerin itibari para arzını sınırsız tutmayı planlıdığını belirtti. McGlone, FED ve ABD hükümetinin, fiat para biriminin sınırsız arzını sürdürmek için, hem ”tapering” yoluyla hem de işletmelere ve ABD halkına başka tür finansal teşvikler sunarak ellerinden gelenin en iyisini yapmayı planladığına inanıyor. Stratejist, Bitcoin’in sınırlı arzı sayesinde potansiyel olarak sınırsız arzı olan fiat para birimleri ile mücadelesinde BTC’nin kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Analist ayrıca birçok yatırımcının fonlarını altından Bitcoin ve Ethereum‘a kaydırdığını ya da BTC ve ETH’yi altınla aynı portföye eklediğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin, 2021’de altından daha iyi performans sergiledi

McGlone, 2021’de altının yüzde 7 düştüğünü, Bitcoin’in yaklaşık yüzde 70 arttığını ve Ethereum’un neredeyse yüzde 400 arttığını paylaştı. Bu nedenle, şu anda karşı karşıya olduğu büyük düzeltmeye rağmen , lider kripto para birimi bu yılın sonuna kadar 100 bin dolara ulaşabilir.

McGlone, ABD’nin halihazırda birkaç Bitcoin ve Ether ETF’sini onaylamış olan Kanada örneğini takip etmesinin muhtemel olduğunu belirtti. Analist yeni başvuru sayısı artmaya devam ettikçe, SEC üzerindeki baskının daha da artacağına ve mecburi olarak bu onayı vereceklerini savunuyor. Analiste göre, vadeli işlemlere dayalı bir ETF muhtemelen BTC için dönüm noktası olacak. Analist şunları belirtti:

Vadeli işlemlere dayalı bir  ETF en iyi şey olmayabilir, ancak hiç yoktan iyidir. Bu sadece büyük miktarda para girişi için meşrulaştırmanın kapısını aralar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku