Kritik Metrik Tavan Yaptı: Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

471

Bitcoin (BTC)’in 60 bin doların altında işlem yapmaya devam etmesiyle, lider kripto para birimini elinde tutan bakiyesi sıfır olmayan cüzdanların sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Sıfır olmayan bakiyeye sahip BTC cüzdanlarının sayısı 40 milyona yaklaştı

OKLink tarafından sağlanan verilere göre, 24 Kasım 2021 itibariyle cüzdan sayısı 39,41 milyon olarak gerçekleşti. Yıl başından bugüne, cüzdan sayısı neredeyse %20 artış gösterdi. Metrik, Bitcoin için yükseliş görünümüne işaret ediyor ve yatırımcılar, son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesi 68 bin dolardan düşüşe rağmen varlığın değerinin artmasını umuyor. Son birkaç gün içinde, tüm piyasada dalgalanma yaşandığı için Bitcoin 60 bin dolarlık kilit işaretinin altında işlem görüyor.

Özellikle, 2021’de bakiyesi sıfır olmayan Bitcoin cüzdanlarının sayısı fiyatla birlikte artmaya devam ediyor. Bununla birlikte, son değişiklik lider kripto paranın değerinin artmaya devam etme olasılığını gösteriyor ve fiyattaki düşüş yatırımcılara BTC alma fırsatı sunuyor. İlginç bir şekilde, Bitcoin 56 bin dolara kadar düşmesine rağmen, en büyük kripto para birimi piyasa değerini 1 trilyon doların üzerinde tutmayı başardı. Ayrıca daha fazla kullanıcının cüzdan oluşturduğu ve BTC yatırımı yaptığı görülüyor.

Bitcoin 1 trilyon dolarlık piyasa değerini koruyor

Cüzdanların birikimi, son günlerde Bitcoin (BTC)’in diğer çeşitli özelliklerine de bağlanabilir. Örneğin, Ekim ayında Amerika Birleşik Devletleri düzenleyici otoritesi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto sektörünü yoğun bir şekilde düzenlemeye yönelik bir hazırlık olmadığını belirtti. Ayrıca BTC, El Salvador’da yasal ödeme aracı statüsünü kazanmasının yanı sıra, BTC’yi bir değer deposu olarak gören kurumlar tarafından artan bir şekilde benimsendiğini gösteriyor. Genel olarak, kripto analistleri Bitcoin için 100 bin dolar işaretini hedefleyen yükseliş görünümü tahmininde kararlı görünüyor. Finbold tarafından daha önce bildirildiği üzere, Bloomberg Intelligence baş emtia stratejisti Mike McGlone, lider kripto paranın 2022’de yükselişe geçeceğini öngörüyor ve 50 bin doların destek seviyesi oluşturmasıyla 100 bin dolar fiyat seviyesinde dirençle karşılaşabileceğini belirtiyor.

Aynı zamanda, BTC’nin popülaritesi artmaya devam ederken birçok insanı piyasaya dahil olmaya teşvik ediyor. Finbold tarafından hazırlanan araştırma raporu, 1 Ocak ile 21 Kasım 2021 arasında, aylık çevrimiçi olarak ortalama 1,77 milyon Bitcoin ile ilgili sayfanın yayınlandığını ve lider kripto para biriminin popülaritesi için potansiyel bir itici güç olduğunu gösteriyor. Kriproarena.com olarak hazırladığımız diğer Bitcoin(BTC) makalelerine de göz atmayı unutmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku