Bloomberg analisti: Bitcoin fiyatı 20.000 Dolara ulaşacak

0 2

Bloomberg Intelligenceın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone Bitcoinin (BTC) 2021 yılına kadar 20.000 Dolara ulaşabileceğini söyledi.

Ayrıca Bloomberg stratejisti altının fiyatının 2.000 Dolara ulaşacağı öngörüsünde bulundu. Temel ve teknik faktörlerin 20.000 Dolarlık BTC fiyat tahminini desteklemek için olduğunu düşünüyor.

Bitcoin ve altın fiyat tahminini Twitter aracılığıyla ifade eden McGlone şöyle dedi:

“Yıllık ortalama fiyatlar 2021de Altın için ons başına 2.000 Dolar ve Bitcoin için 20.000 Dolara ulaşacak. Temel ve teknik temelleri geliştirerek BTCde boğa piyasalarını yeniledi.”

Mcglonedan gelen yükseliş fiyat tahmini diğer analistlerin Bitcoin fiyatındaki yükseliş trendinin son tahminiyle eşleşiyor. Bitcoin Kasım ayında etkileyici bir büyüme kaydetti ve yıllık 15.960 Dolarlık bir seviyeye yükseldi. Bununla birlikte Bitcoinin gördüğü bazı kazançlar Joe Bidenin Amerika Birleşik Devletleri Başkanı seçilmesinden sonra kaybedildi. Bu Mcgloneun BTC fiyatının 2021 yılına kadar 20.000 Dolara ulaşacağı tahmininin önünde bir engel teşkil etmedi.

BTC büyümeyi teşvik etmek için kurumsal faaliyet görüyor

Bitcoin Bitcoin ve kripto ödeme hizmetlerini etkinleştirerek coinin iyi niyetini göstermek için en son olanlar arasında PayPal ile kurumsal benimsemelerin arttığını gördü. Paypalın hareketi milyonlarca kullanıcısını Bitcoin ve diğer desteklenen coinlere açarak Bitcoinin genel benimsenmesini artırmayı beraberinde getirecek.

MicroStrategy ve Square de dahil olmak üzere diğer halka açık Wall Street firmaları da coini stokladı ve Coinbase 2020nin ilk yarısında Bitcoin ve kriptoların kurumsal olarak benimsenmesinde önemli bir artış kaydetti.

Bitcoinin enflasyona karşı uygulanabilir bir hedge olarak değer kazanmasıyla birlikte kurumsal yatırımcıların Bitcoin için altın takas etmeye devam etmesi nedeniyle Bitcoinin değerinin 2023 yılına kadar beş kat artacağı tahmin ediliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku