NOBEL ÖDÜLLÜ PROFOSÖR PAUL ROMER: BİTCOİN [BTC] BÜYÜK İŞLEMLERDE ÇOK VERİMLİ DEĞİL

0 0

Bitcoin [BTC] ve kripto piyasası ile ilgili ekonomik toplumun önde gelen üyelerinden birçoğunu görüşlerini dile getirdi. Yakın zamanda yapılan bir röportajda Nobel Ödüllü Paul Romer Bitcoinin çok yönlülüğü ve bir bütün olarak kripto para alanı hakkında konuştu. Bloomberg’e konuşan New York Üniversitesi profesörü kurumların kriptografi alanını geliştirmesi gerektiğini ve bunun kripto para sektöründen daha güzel şeylerle sonuçlanabileceğini aktardı. Romer Bitcoin’in yarattığı ilk yaratıcı etkinin işlemleri onaylama konusunda hiçbir güvenilir tarafa ihtiyaç duyulmamasını sağlamasından dolayı olduğunu ifade etti.

Merkez bankalarının ve birden çok finans şirketinin kripto para birimlerinin ilk piyasaya çıkışı sırasında çekindiğini fakat zamanla bunlara karşı yakın olduğunu söyledi ve bununla enflasyonunda kontrol edilebidiğini belirtti.

İnsanların merkez bankalarının yeteneklerinden korkmaları veya şüphe etmelerine gerek yok.

Romer şu anda mevcut olan teknolojilerin tam olarak uygulanmadığı ve ana akım haline gelmeden önce gitmenin uzun bir yolunun olduğu görüşünde. Hatta Blockchain teknolojisinin gıda güvenliğini izlemek için nasıl kullanılabileceği örneğini bile söyledi. Kripto para birimleri üzerine odaklanan tartışma ABD doları tarafından tutulan hegemonyayı rahatsız edebilir.

Dolar göz ardı edilemez çünkü insanlar büyük işlemlere ihtiyaç duyuyorlar. Bitcoin ile ilgili temel sorun büyük işlemler yapmak için çok verimli olmamasıdır. Dünya hala tek bir parasızlaştırılmış paraya hazır değil. ”

Nobel Ödülü sahibi ABD dolarının sadece 100 yıl içinde uygun bir ölçekte tehdit edileceğini ve bunun da Euro ve Çinden kaynaklanabileceğini belirtti. Bir çok Nobel ödülü sahibi Paul Krugman olmak üzere dünyanın en büyük şifreli para birimi üzerine görüşlerini belirtti. Bitcoinin “kendini yenen bir ilerleme şekli” olduğunu söylemişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku