Bitcoin vadeli işlem düzenlemesinden sorumlu direktör görevinden ayrılıyor

0 0

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonunda (CFTC) Piyasa İzleme Bölümü (DMO) yöneticisi Amir Zaidinin görevinden ayrılacağı bildiriliyor.

Bugün Bloomberg’de yayınlanan bir habere göre Bitcoin vadeli işlem ticaretinde politika oluşturmaya öncülük eden Zaidinin “önümüzdeki haftalarda” görevinden ayrılacağı ve konunun aynı zamanda komisyonda çalışan diğer görevliler tarafından da doğrulandığı ifade ediliyor. 

Halen İcra Dairesi Başkan Vekili olarak görev yapan Vincent McGonagle’nin DMO’nun başkan vekilliği görevini de yapacağı ifade ediliyor.

Zaidi 2010dan beri CFTCde bulunuyor ve “kritik bölünme” ye liderlik etmek üzere Ocak 2017de DMOnun direktörü olarak atandı.

Mayıs ayında düzenleyiciye yönelik olarak kripto para birimi ürünleri konusunda rehberlik ettiği zaman Zaidi şunları söylemişti: “kripto para piyasası gelişmeye devam ederken CFTC personeli piyasa katılımcılarının CFTC düzenlemelerine uyum sağlamlarına yardımcı olmak için ek rehberlik sağlamaya çalışacak” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku