Blockchain teknilojisinde dikkat çeken ortaklık

0 0

Blok zinciri güvenlik firması CoolBitXin 21 Temmuzdaki açıklamasına göre şirket Mali Eylem Görev Gücünün (FATF) sanal varlık servis sağlayıcılarına (VASP) yönelik kara paranın aklanmasının önlenmesine (AML) dair düzenlemelere uyum sağlamak için kripto para birimi adli bilişim şirketi Elliptic ile ortaklık yapacağını açıkladı.

Finansal teknoloji şirketi CoolBitX’in CEO’su Michael Ou Ellipticin cüzdan tarama araçlarının CoolBitX’in Sygna Köprüsü ile firmaların FATF kurallarına uymalarına yardımcı olabileceğini söyledi.

VASPler AML yönergelerine uymak için hem CoolBitXin sunduğu çözüm olan Sygna Köprüsüne hem de Eliptik’in kripto işlemi ve cüzdan tarama araçlarına erişebilecek.

CoolBitX CEOsu Michael Ou “Mali Eylem Görev Gücü kripto para birimi rehberliğini tüm dünyaya yaymaya devam ederken uyumluluk ve suç faaliyetlerinin önlenmesi VASPler için son derece göz korkutucu olabilir. Sygna ve Eliptik araçlarıyla müşterilere AML / CFT yasalarını ve yönetmeliklerini ihlal etmekten kendilerini koruma düzenleyicilere yasa dışı para aklama faaliyetleriyle mücadele etmelerine yardımcı olma ve değişen düzenlemelere uyumlarını sağlamaya yardımcı olma konusunda heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

“SEYAHAT KURALI”NDA BİR YIL GERİDE KALDI

FATF Haziran 2019da kriptoyla ilgili firmaların sanal varlıklarının AML Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Terörizmin Finansmanı ile Mücadele (CFT) önlemleriyle suç olarak kötüye kullanılmasını önlemesini amaçlayan bir rehber hazırladı. Bu kuralların bütünü “seyahat kuralı” olarak biliniyordu.

FATF yeni kuralların ülkeler ve hizmet sağlayıcılar tarafından uygulanmasını izleyeceğini ve Haziran 2020de 12 aylık bir inceleme yapacağını bildirmişti.

FATFnin anılan duyurusundan bir yıl sonra birçok ülke hala FATF gerekliliklerine uyum sağlamaya çalışıyor.

7 Temmuzda yayımlanan FATF raporuna göre grup Haziran 2021’de bir değerlendirme daha planladığını açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku