Bitcoin artık ABD de yasaklanma tehdidi altında değil

0 0

Grayscale CEOsu kripto para biriminin artık ABDde yasaklanma tehdidi altında olmadığını söyledi.

Barry Silbert ABDli politikacıları eğitme çabalarının başarılı olduğuna inanıyor.

Silbert düzenlemelerin iyileşeceğini veya en azından şimdiye kadar olduğundan daha kötü olmayacağını düşünüyor.

Bitcoin (BTC) son birkaç yıldır hızla büyüyor ve fiyatı hala çoğu yatırımcının isteyebileceğinden daha düşük olsa da ilginin her zamankinden daha hızlı arttığını inkar etmemek gerek. Aslında bu gerçek bir kripto yatırım şirketi olan Grayscalein CEOsu tarafından da fark edildi.

Şirketin CEOsu Barry Silbert kısa süre önce Bitcoinin büyümesi hakkında yorum yaptı ve ABDnin ilk kripto para birimini yasaklamak için geri dönüşü geçmediğini belirtti.

Kripto para birimi nihayet ABDde güvenli bölgede olabilir

Uzun bir süre ABDde kripto para birimi durumu belirsizdi. Kriptolar büyük yatırımcıların ve şirketlerin geçmişte onunla uğraşmasını engelleyen siyasetçiler tarafından herhangi bir zamanda yasaklanabilir veya tam aksine desteklenebilirdi.

Ancak Silbert son zamanlarda durumun değiştiğini ama yine de ben bu iyimserliğe az da olsa şüpheyle yaklaşıyorum dedi. Silbert şimdi ABDdeki kripto düzenlemelerinin iyileştirilebileceğine dair makul bir şans olduğuna ve en kötü durumun zaten olduğundan daha kötü olmayacağına inanıyor.

Silbert  “İlk defa‘ yasak Bitcoin ’algısındaki riski geçiyoruz. Washington’da politikacilar ve yasa düzenleyicilerden Bitcoinin var olma hakkı olduğu konusunda yeterince destek var ve sonuçta kapatamazsınız ”dedi.

Politikacıları kripto para birimi konusunda eğitmek işe yarıyor

ABDdeki kripto ile ilgili en büyük sorunlardan biri endüstrinin anlaşılmaması. Ülkenin siyasi figürleri kripto para birimleri tarafından korkutuldu… Peki neden? Çünkü bu işin olasılıklarını ve faydalarını anlamadılar sadece riskleri ve tehditleri gördüler.

Bununla birlikte Blockchain Derneği ve Coin Center gibi kripto’yu savunan gruplar politikaciları eğitmek için çok çalıştı. Şimdi Silbert çabalarının başarılı olduğuna inanıyor. Bu kripto’da yeni bir destek dalgasına yol açabilir veya en azından belirtildiği gibi artık tamamen bir yasağın olasılığı somut bir tehdit olmaktan kalktı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku